Counterfeits - 1. kapitola

27. července 2012 v 21:48 | Syd |  Counterfeits - fan fiction

1. KAPITOLASam ucítil pod sebou rozbitý kávový stolek, když s ním při rvačce tvaroměnič praštil. Bylo to trochu děsivé, vidět ho v podobě Deana. Viděl ten stejný výraz v jeho očích už milionkrát, když mu něco hrozilo.

"Už když jsme byli děti, vždycky jsem ti nakopal zadek," řekl tvaroměnič.

Sam byl znechucen, že se někdo jiný vydával za jeho staršího bratra Deana. Neměl moc času nad tím přemýšlet. Tvaroměnič ho začal dusit. Zalapal po dechu pro trochu vzduchu, který se mu podařilo získat.

Tvaroměnič trochu uvolnil stisk, aby si tím prodloužil zábavu. Usmál se, jak se Sam zhluboka nadechl, a pak ho opět silně stiskl a Sam se znovu začal dusit. Několikrát to zopakoval. Jako když si kočka hraje s myší. Brzy ho ta hra však přestala bavit a tak jeho stisk na Samově krku ještě zesílil. Sam zavřel oči, okolí zešedlo a jeho pohltila tma.


***


"Počkej tady," vyštěkl na Rebeccu Dean, když běžel do jejího domu. Mohl jen doufat, že tu tvaroměnič se Samem zůstal a dosud ho nezabil.

Vběhl do přední místnosti a uviděl, že byla celá zdemolovaná. Přešel doprostřed a strnul. Bylo to naprosto děsivé. Uviděl sám sebe s velkou dírou v hrudi.

"SAME!" zařval.

Nedostal však žádnou odpověď. Proběhl všemi místnostmi a vyběhl ven. "Je Sam uvnitř?" zeptala se Rebecca.

"Ne, proč? Co se děje?" s obavami se zeptala Rebecca.

"Tvaroměnič je uvnitř mrtvý, ale Sam tam není."

"Možná, že nás šel hledat," navrhla Rebecca.

Dean se trochu zklidnil. To dávalo smysl. Samovi se podařilo tvaroměniče zastřelit, když se mu vysmíval, že je Rebecca svázaná, a pak ji šel hledat.

"OK, zavolám mu," řekl Dean. Vytáhl mobil a zavolal Sammymu. Nechal dveře otevřené a uslyšel, že zvonění přichází zevnitř. Spěchal s Rebeccou zpět do domu a poslouchal, odkud se zvonění ozývá. Sammyho mobil našel ležet částečně pod tvaroměničem. Dean si všiml, že měl jeho amulet ještě kolem krku. Sklonil se a bezmyšlenkovitě mu ho strhl. "Sam by ho tu nenechal," rozhodl Dean.

"Jsi si jistý?" zeptala se Rebecca. Nikdy neviděla Sama, že by se staral či měl zájem o materiální věci.

"Jo. Dal mi to, když jsme byli děti. Skoro nikdy ho nesundavám. On ví, jak moc to pro mě znamená. Je to pro mě to nejcennější, hned po Impale. Věděl, že jsem nenáviděl to pomyšlení, že ten netvor vypadá jako já. A určitě by to tu nenechal, kdyby měl tu možnost."

"Takže, co si myslíš, že se pak stalo? Je zřejmé, že ho tvaroměnič nezabil."

Dean se pozorněji podíval na scénu před sebou. "Vypadá to, že někdo někoho táhnul ven, je to poznat podle těch trosek tady. Možná, že Sam zabil tvaroměniče," Dean se odmlčel. Nebavil se touhle možností. A už vůbec ne tou druhou. "Možná tvaroměnič venku srazil Sama, někdo sem přišel, tvaroměniče střelil a pak Sama vytáhl ven."

"Proč? Kdo?" zeptala se Rebecca, zdálo se jí to všechno trochu bizarní. Vše, za poslední dva dny jí znělo dost bizarně.

"Nevím," přiznal Dean. Neměl tušení, kdo unesl Sama a proč, bude opravdu těžké ho najít.

***


Sam zasténal a otevřel oči. Když je naposledy zavřel, počítal s tím, že to bude už naposled. Snažil se zvednout ruce nad svou hruď, ale nemohl s nimi hýbat. Zvedl hlavu a zjistil, že je ve svěrací kazajce.

Vypadalo to, že jiné omezení pohybu nemá, tak se na posteli posadil. První věci, které si všiml, bylo, že byl ve vypolstrované místnosti. Stěny byly zářivě bílé. Tak jasné, že z toho skoro bolely oči. Podíval se doleva a uviděl tam druhou postel. Udělalo se mu zle, když si všiml, že na posteli leží kostra, která na sobě měla také svěrací kazajku.

Sam strachem zavřel oči. Z nějakého důvodu ho sem tvaroměnič přivedl, aby zde zemřel hlady.

Musel se odsud dostat. Vstal. Neměl žádné boty. Na sobě, místo svých džínů, měl jen tepláky. Šel podél zdi a každý centimetr do ní kopl, nedokázal ani říci, kde byly dveře. Byly neviditelné. "POMOC!" zakřičel. Zakřičel ještě dvakrát, ale to bylo všechno, co dokázal zvládnout, protože předtím ho někdo málem uškrtil.

Zaslechl nějaký hluk a otočil se za ním. Našel dveře a někdo je zvenčí otevřel.


Translation © 2012 by Claudi
Correction © 2012 by Syd


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama