The Hunt - 11. kapitola

18. července 2012 v 19:57 | Syd |  The Hunt - fan fiction

11. KAPITOLASam se probudil ve tmě. Nebylo tady ani trochu světla. Posadil se a uslyšel cinkání řetězů. Při kontrole zjistil, že má ruce spoutané k sobě asi na stopu a nohy na stopu a půl.

Cítil, že leží na podlaze. Bylo to jako cement nebo něco takového. Domníval se, že je v nějakém suterénu. Rukama tápal po své pravici, než něco nahmatal - nějakou bednu. Otevřel ji, něco bylo uvnitř. Bylo tam několik lahví a něco měkkého. Otevřel jednu z lahví a trochu ji naklonil nad ruku. Vytekla tekutina. Dal si ruku k ústům a váhavě ji olízl. Vypadalo to, že je to jen obyčejná voda. Prakticky umíral žízní, chloroform na něj použili třikrát, kdo ví, jak dlouho byl bez tekutin. Kromě toho, kdyby ho chtěli zabít, tak k tomu nepotřebovali jed. Už ho jednou srazili, tak proč to neudělat znovu?

Napil se, vypil pravděpodobně půl lahve. Neměl by asi pít tolik najednou. Pak vytáhl jednu z těch měkkých věcí. Měl pocit, jakoby to byla nějaká tvárná hmota. Po mnoha pokusech, kdy za to tahal a prohmatával to, nakonec zjistil, že je to bochník chleba. Snědl krajíc.

Šmátral rukou po podlaze, až narazil na něco pevného. Ohmatával to a pak zjistil, že jsou to mříže. Šel podél nich, dokud do něčeho nenarazil. Cítil chlad. Rukou pomalu ohmatával zaoblené strany, až se dostal na vrchol. Posunul ruku výš a nahmatal otvor. Pomalu do něj strčil ruku a ta byla najednou mokrá. Sáhl ještě dál a zjistil, že je to záchod a hned vedle něj umyvadlo.

Vstal, postavil se na špičky a natáhl ruce. Jen stěží dosáhl na strop. Totéž udělal u mříží a zjistil, že také dosahují až ke stropu. Tak poznal, že se nachází v kleci asi 3 x 3 metry, s WC, umyvadlem, o chlebu a vodě. Zřejmě tu nebylo už nic jiného. Posadil se a začal přemýšlet, jak využít tyto informace.


***


Billy Bob, Jason a Ben se na to vše dívali na monitoru. V místnosti s klecí měli nainstalované infračervené kamery.

"Nenašel kartáček na zuby. Myslíš, že ho najde pozdějc?" zeptal se Jason. Zubní kartáček a pasta byl jeho nápad. Nechtěl být ve styku s vězněm, kterému bude cítit z úst.

"Pravděpodobně," odpověděl Ben.

"Já nevím. Myslím, že už s průzkumem skončil," řekl Billy Bob.

"Jen pro teď," souhlasil Ben. "Ale bude to zkoušet znovu. Nezapomeňte, že jsme ho tam zavřeli na celý týden, bez oken a nebude mít ponětí, kolik času už uplynulo. A ani nebude mít tušení, proč tam je, nebo jestli je tam zavřenej navždy. Bude se zoufale snažit najít cestu ven. Tak do pěti dnů to úplně vzdá."

"Tak, co teď budeme dělat?" zeptal se Jason.

"Půjdeme na pivo. Aspoň nám takhle rychlejc uplyne čas do konce týdne."


***


Dean se v noci vrátil do baru a vyžádal si rozhovor s majitelem. "Musím se podívat na vaše nahrávky z bezpečnostních kamer z parkoviště za minulou noc," řekl, mávajíc falešným průkazem.

"Máte povolení?"

"Ne, ale jestli si pro něj budu muset dojít, znepříjemním vám život," řekl Dean.

"Dobře." Co se mu mohlo stát? Na parkovišti se nedopustil žádného trestného činu. Jestli bude sledovat pásku s policistou a pokud tam bude něco, co by ho mohlo dostat do problémů, musel by ji nešťastnou náhodou zničit, dostat ji z přehrávače. Uvědomil si, že vše, co by stačilo udělat, bylo poškrábat disk.

Nastavil přístroj na začátek. Dean mu řekl, o kterou hodinu má zájem, a sledoval obrazovku. Viděl, jak Sam vyšel z baru, došel k dodávce, jak se na straně spolujezdce otevřely dveře a někdo z nich vystoupil, běžel dozadu a když se dveře opět otevřely, Sam byl vtlačen dovnitř. Přes ústa mu drželi hadr. Vše se odehrálo za méně než pět sekund. Neměl šanci. Čekali na něj. Bohužel, Dean nikoho z nich nepoznal a i poznávací značka byla nečitelná. Dokonce ani stát.

"Dobře, udělejte mi laskavost a předejte to místnímu okrsku," řekl Dean. Nebylo tam toho moc a policajti to pravděpodobně rychle vzdají, ale chtěl, aby o tom alespoň věděli, ale teď musel začít hledat Sama.

"Jasně," řekl majitel, chtěl se od té celé věci držet dál. Ale nebyl žádný způsob, jak se tomu vyhnout, ten chlap byl polda. Vyndal disk a vložil do kamery nový.

Mezitím se Dean vydal zpět do baru, aby se zeptal, zda si někdo minulou noc nevšiml na parkovišti černé dodávky. Někteří ano. Většina ne. Ty, kteří si jí všimli, nic zvláštního nezaujalo.

Deana napadlo, že nejlepší bude si vytvořit seznam nepřátel. Někdo měl na něj spadeno. Nemyslel si, že by tohle mohla být náhoda. Na to to bylo až příliš dobře naplánované.


***


O tři dny později

Sam konečně našel zubní kartáček a pastu. S povděkem si vyčistil zuby a začal zkoumat, jestli mu ještě něco nechybí. Nechybělo. Ne, pokud mohl říct.

"PUSŤTE MĚ VEN!" zařval. Pak začal třást mřížemi, snažíc se je rozbít. Neměl ponětí, jak dlouho už tu byl, ale napadlo ho, že tu musel být už asi týden.


***


O čtyři dny později

"OK, na chvíli ho pustíme ven. Pojďme se podívat na upoutávky," zasmál se Billy Bob.

Pouštěli si pásku zrychleně a občas tam dali normální rychlost, aby jim neuniklo něco zajímavého. Moc toho nedělal. Spal. Pil. Jedl chléb. Použil toaletu. Každou chvíli se snažil najít cestu ven. Smáli se, když viděli tu část, kde křičel, aby ho pustili. Většinu času byl však zoufalý. Deset hodin spal na jednom místě.

"Takže, pane velký Psychologu, co cítí?" zeptal se Jason.

"Zoufalství".

"Dobře, dobře, zapneme světla," řekl Billy Bob. "A pamatujte si, až tam vejdeme, nikdo nebude mluvit."

Zapnuli světla a vyrazili za ním do druhého domu.

Sam se vzbudil, když se rozsvítilo. "Aargh," řekl a zakryl si oči. Napadlo ho, jestli se něco bude dít nebo jestli tu jen od teď bude mít světlo.

O deset minut později si již na světlo zvykl a uslyšel otevírání dveří. Vstal. Tři únosci sešli po schodech dolů.

Jeden z nich otevřel dveře, zatímco další dva na něj mířili puškami. První z nich ho popadl a postrkoval ho ke schodům. Pak do něj strčil. Dopadl na zem pár metrů před domem. Muži ustoupili do lesa.


***


Dean chtěl prověřit každou možnost, která ho napadla. Ale pravda byla taková, že si prostě nevybavil všechny možné lidské nepřátele. Rozhodl se proto zavolat Bobbymu a zjistit, jestli by mu mohl pomoci.

Bobby se podíval na telefon, když zazvonil. Překvapilo ho, že je to Dean. Od té doby, co mu zemřel otec, byl mrzutý a jakmile opravil Impalu, chtěl okamžitě odejít. Řekl jim, že zůstanou v kontaktu, a jen viděl smutný pohled v Deanových očích. Nebyl připraven zradit svého otce tím, že se obrátí na svého druhého otce. Ale Bobby mu slíbil, že tu bude, až bude Dean připraven.

"Deane?" odpověděl.

"Bobby, Sam byl unesen a nemohu přijít na to, kdo to udělal."

Přišel na to, že to byl strach o Sama, který ho donutil zvednout telefon. "Kde jsi?"

"Wisconsin."

"Jsem na cestě."


Translation © 2012 by Claudi
Correction © 2012 by Syd

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jajafilm jajafilm | Web | 16. února 2015 v 0:31 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama