The Hunt - 12. kapitola

22. července 2012 v 10:10 | Syd |  The Hunt - fan fiction

12. KAPITOLASam sledoval vzdalující se postavy. Nebyl si jistý, proč ho nechali právě tady, ale jestli se domnívali, že si tu sedne a bude čekat, až se vrátí, tak se šeredně pletli.

Pomalu vstal a zhodnotil svoji situaci. Nedokázal se zbavit pout na rukou a na nohou. Místo toho, aby měl běžná pouta, tahle vypadala, že jsou svařená. Neměla žádný zámek, který by mohl odemknout. Kolem pasu měl kovový pás a na něm dvě kovová oka. Neměl tušení, k čemu to bylo.

Jak už si všiml dříve, mohl ruce od sebe roztáhnout jen na šířku svého těla. Udělal několik váhavých kroků. Díky řetězu mohl dělat jenom poloviční. Podíval se zpátky na místo, kam zmizeli ti muži. Nikde po nich nebylo ani stopy.

Vyrazil opačným směrem. Vešel do lesa druhou stranou. Šel asi pět minut, když při dalším kroku šlápl na zem, která sice vypadala jako všude v okolí, ale jakmile došlápl, pod jeho váhou se otevřely padací dveře. Chtěl tomu sice zabránit, ale ztratil rovnováhu a zřítil se dovnitř.

Poklop se okamžitě zase zavřel a Sam se opět ponořil do tmy. Zaslechl něco, co znělo jako spuštění motoru. Než mohl domyslet, co to může znamenat, zaplavila prostor studená voda.

Voda se zastavila ve chvíli, kdy tam zbylo ještě dost vzduchu. Samovi nad vodou vykukovala jen hlava. Snažil se tlakem otevřít poklop, ale zevnitř nebyl žádný úchyt a ani se nehnul. Nekontrolovatelně se roztřásl.


***


Bendeři se příliš nevzdálili. Stačilo jen aby použili ´chytré telefony´ a využili bezpečnostní kamery, které měli rozmístěny po celém pozemku.

Billy Bob se smál, když Sam padl do pasti. "Měl jsi pravdu, Bene. To bylo nejlepší místo pro past. Šel rovnou do ní."

"Každý by do ní vlezl. Šel instinktivně opačným směrem než my, mezi stromy ho to dovedlo rovnou do té pasti a poklop je dostatečně velký, aby se mu nevyhnul. "

"Jak dlouho ho tam necháme?" zeptal se Jason.

"Myslím, že jedna hodina by měla stačit," odpověděl Billy Bob. "Ta voda má pět stupňů. Zemřel by, kdybysme ho tam nechali dýl."

"A máme pro něj připraveno mnohem víc zábavy, než aby nám teď zemřel," řekl Jason.

Ben obrátil oči v sloup. Tenhle experiment byl skvělý, ale bylo mnohem zajímavější zjistit, jak dlouho člověk vydrží, než to úplně vzdá, místo toho aby si vychutnával něčí bolest.


***


Bobby se setkal s Deanem v jeho hotelu. "Přišel jsi ještě na něco?"

"Ne, nemám tušení, kdo by ho mohl unést."

"Mám jeden nápad," řekl Bobby. "Přemýšlel jsem o tom cestou sem."

"Kdo?" zeptal se Dean.

"Zatímco jste byli u mě doma, Sam se zmínil, že žlutooký démon řekl, že má pro něj plány. Myslím, že ho ten démon unesl pro uskutečnění těch plánů."

V Deanově tváři se objevila hrůza. Jeho otec mu řekl, že jestli nebude moci bratra zachránit, bude ho muset zabít. Jestli by nenašel Sama včas, musel by mu prohnat kulku hlavou.

Bobby o tomhle nic nevěděl. Uviděl Deanovu tvář a řekl: "Neboj se, Deane. Dostaneme ho zpátky. Sam bude v pořádku."

Dean si nebyl tak jistý, ale přikývl. Jak má najít někoho, kdo byl unesený démonem? Hledali toho démona přes dvacet let a za celou dobu ho jen jednou zahlédl. A to bylo jen na základě psychické síly Sama, ke které nemají teď přístup.


***


Jeden z nohsledů přistoupil k Azazelovi.

"Pane, máme problém s vaším oblíbeným dítětem."

"Samem Winchesterem? O co jde?"

"Byl unesen."

"A to je nějaká novinka? Unesli ho už několikrát. Dean ho vždycky zachránil. Je to jedním z důvodů, proč mi nevadilo uzavřít smlouvu s Johnem Winchesterem."

"Teď je to jiné. Dean netuší, kdo unesl jeho bratra, a je vzdálený několik států. Nemyslím si, že ho někdy najde."

"Dobře, kdo jsou ti únosci a co chtějí? Chtějí Sama zabít?" Tomu za každou cenu museli zabránit.

"Sledovali jsme je a nemají zatím žádné plány. Snaží se ho zlomit."

Po Azazelově tváři přešel pomalu úsměv. "To je perfektní. Pro teď ho tam necháme, mám plán. Musíme najít někoho, kdo nám s tím pomůže."

"Koho?"


***


O hodinu později Bendeři otevřeli poklop od bedny a vytáhli Sama ven. Byl stěží při vědomí. Odtáhli ho na horké červencové slunce. Chvíli potrvá, než se zahřeje, tak ho tam prostě nechali.


Translation © 2012 by Claudi
Correction © 2012 by Syd

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jajafilm jajafilm | Web | 16. února 2015 v 0:41 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama