The Hunt - 13. kapitola

22. července 2012 v 10:22 | Syd |  The Hunt - fan fiction

13. KAPITOLAAzazel našel, koho hledal. Objevil se přímo před ním.

"Kdo jste?"

"Jsem démon. Mám pro tebe nabídku. Pokud s ní budeš souhlasit, dostaneš odměnu, o které se ti ani nesnilo."

"Poslouchám."


***


"Několik hodin teď nebude ničeho schopný," předpokládal Ben. "Tak můžeme jít zpátky do domu a dávat na něj pozor na monitorech."

"To zní dobře."


***


Bobby a Dean se rozhodli, že se vrátí zpět do Bobbyho domu, kde měl tuny knih, ve kterých by mohli najít něco o démonovi. Dean neměl moc na výběr, ale se Samem to nikdy nevzdá.


***


Sam ležel na slunci a celý se třásl. Byl stočený do klubíčka a snažil se do sebe nasát co nejvíce slunečního tepla. Nejraději by si svlékl mokré šaty, ale to nebylo možné, protože měl stále pouta na rukou i nohou.

"Dobrý den, Sammy."

Sam vzhlédl. "To jseš ty," řekl, když uviděl žluté oči. "To ty za tímhle stojíš."

"Ne, já jen sleduju situaci a rozhodl jsem se ji využít. Můj přítel a já jsme se tu na vteřinu objevili, protože od tebe něco potřebujeme."

"Co?" zeptal se Sam.

"Tvoji kůži," odpověděl muž, který přišel s démonem, naklonil se a dotkl se Sama.

"Co to dělá?" zeptal se Sam.

Pak si všiml, že to není člověk. Byl to tvaroměnič. Sam se s odporem díval, jak ze sebe začal stahovat svou starou kůži.

"Tady ne," řekl Azazel. Nechtěl, aby ti burani přemýšleli nad tím, co se tu dělo. Samovi řekl: "Zaujme tvoje místo. Dean už se nebude snažit tě hledat a zachraňovat, protože si bude myslet, že jsi s ním."

S tím zmizeli. Sam stále hleděl na místo, kde ještě před chvilkou stáli. Dean určitě pozná rozdíl mezi tvaroměničem a jím. Nebo ne?


***


"Hele, něco se děje s kamerama," řekl Jason.

Ostatní vzhlédli od svých piv a zjistili, že kamera, která sledovala místo, kde ležel jejich vězeň na slunci, právě ukázala bílo.

"Myslíš si, že přišel na způsob, jak utýct?" zeptal se Billy Bob.

"To je nemožný," řekl Ben, "ale pojďme se podívat."


***


"Takže, jaký je plán?" zeptal se nový Sam.

"Dean a jeho přítel, Bobby Singer, jedou zpátky z Wisconsinu do Jižní Dakoty. Ty a tihle dva démoni počkáte na ně a budete je sledovat. Necháš se chytit a budeš předstírat, že jsi jim utekl. Pak se budeš držet u Deana, než přijde čas."

"Čas na co?"

"Do toho ti nic není," ujistil ho Azazel.


***


"Ještě tam pořád leží," poznamenal Jason.

"Už by měl brzy začít vstávat," řekl Ben a kouknul se na hodinky. Následky ledové vody by už měly pomalu mizet a dokonce i jeho oblečení, díky slunci, by už mohlo být skoro suché.

Jako by chtěl dokázat Benova slova, Sam začal pomalu vstávat. Jeho tři mučitelé byli ukryti v lese a on je nemohl vidět. Odešel stejným směrem jako minule, ale tentokrát se opatrně vyhnul pasti.

Bendeři zůstali stát na místě a sledovali jeho postup na svých telefonech.

Sam brzy došel k plotu. Byla tam žlutá policejní páska - pár metrů před plotem, až kam dohlédl. Jako by ho tohle mohlo zastavit.

Přeskočil pásku a okamžitě pocítil náraz v zápěstích, kotnících a pasu, okolo kterého se mu do kůže těsně zaryl kovový pásek. Bolest byla tak intenzivní, že ztratil vědomí dřív, než mohl přeskočit na druhou stranu.

Bendeři, když viděli, kam si to namířil, věděli, co se teď stane, a tak dorazili na místo o pár minut později. Překročili pásku a přitáhli Sama zpět na druhou stranu. Když byl venku, stále sténal. Sténání přestalo, jakmile byl bezpečně na druhé straně pásky.

Znovu se odplížili pryč, čekajíc, až opět začne zábava.


***


Dean a Bobby se zastavili u pumpy asi sto kilometrů od Bobbyho domu. Dean se nemohl dočkat, až tam dojedou. Bobby měl opravdu hodně knih. Možná fakt, že jejich otec nebyl schopen najít démona, mohl být důvod, proč se on a Bobby před několika lety pohádali.

Dean tankoval benzín, zatímco si Bobby zašel na záchod.

"Deane!" zaslechl. Otočil se za hlasem a uviděl Sama, jak k němu běží. Vypadalo to, jako by právě vyskočil z auta přes ulici. Dva muži byli blízko za ním. Dean vytáhl zbraň a šel naproti svému bratrovi a jeho pronásledovatelům, když zazněl výstřel. Sam padl na zem.

Nový Sam nemohl uvěřit tomu, co se stalo. Cítil, jak ho zasáhla stříbrná kulka a uvědomil si, že ho démon zradil. Měl by mít víc rozumu a nevěřit démonovi.

Oba démoni naskočili rychle zpátky do auta a odjeli. Ten hloupý tvaroměnič skutečně uvěřil, že mu šéf bude se svým plánem důvěřovat. Tohle byl samozřejmě lepší způsob, jak to vyřešit. Dean už nebude hledat Sama, když bude mrtvý a nemusí se spoléhat na tvaroměniče, který by se ho pokusil oklamat. A Dean Winchester nebude mít žádné tušení o svém skutečném bratrovi.

"Sammy!" zakřičel Dean a běžel k jeho tělu. Zkontroloval pulz, ale žádný nenahmatal. Podíval se do otevřených Samových zelených očí.

Bobby vyběhl, když zaslechl výstřel. Uviděl Deana uprostřed silnice, jak kolébá s tělem svého bratra. "Zavolej 911," křikl, nevěděl, jestli není už příliš pozdě. Rychle doběhl k oběma bratrům.

"Deane?"

Dean jen zavrtěl hlavou.

"Je mi to líto, synu." Nevěděl, jak bude Dean bez Sama pokračovat. Dean ho chránil celý svůj život a Bobby věděl, že Dean to považuje za svoje životní selhání.


Translation © 2012 by Claudi
Correction © 2012 by Syd

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jajafilm jajafilm | Web | 16. února 2015 v 0:49 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama