The Hunt - 14. kapitola

22. července 2012 v 10:25 | Syd |  The Hunt - fan fiction

14. KAPITOLAPolicie musela Deana od Sama odtáhnout. Bobby tam jen stál a sledoval, jak Dean drží v náručí tělo svého bratra a vzlyká. Nevěděl, co má dělat. Ještě nikdy ho neviděl tak zlomeného a opuštěného.

"Ne, já neodejdu od svého bratra!" křičel Dean, třem policistům dalo práci ho odtáhnout.

Jeden z policistů přesně chápal, jak se cítí. Jeho mladší bratr byl zabit při bankovní loupeži přímo před jeho očima. To byl hlavní důvod, proč se stal policistou. "Nechte nás se o něj postarat. Vy jste udělal vše, co jste mohl."

Vše, co mohl. To nestačilo. Sam zemřel před jeho očima. Dopustil, aby Sama unesli od toho baru, a pak mu nepomohl, když se mu zřejmě podařilo uniknout.

"No tak, Deane," naléhal Bobby, chtěl ho odvést. Nechtěl, aby policie dostala šanci jim začít klást příliš mnoho otázek.

"Nikam neodcházejte," řekl jeden z policistů.

"Jen ho odvedu do koupelny, aby se mohl dát trochu dohromady," zalhal Bobby.

Chvilku to trvalo, ale nakonec se jim podařilo proklouznout. Dean s Bobbym chvilku bojoval, ale byl tak zlomený, že to prostě vzdal. Bobbymu to tím usnadnil, ale na druhou stranu mu to dělalo starosti.


***


Když se Sam probral, byl již večer. Rozhlédl se kolem sebe. Přesunuli ho na druhou stranu pásky, ale byl sám. Přemýšlel, co se stalo. Pokrčil rameny, vstal a vydal se po pozemku podél policejní pásky.

Každých pár metrů natáhl ruce přes pásku a dostal zásah elektrickým proudem. Uvědomil si, že tudy to nepůjde.

Pak uviděl dům. Rozhodl se jít k němu a zjistit, jestli by tam nebyly nějaké zbraně nebo něco jiného, co by mohl využít.

Billy Bob a ostatní sledovali jeho počínání. Pak nasedli na koně a Billy Bob dal ostatním znamení. Vyrazili a obklopili Sama kolem dokola.

Sam, když je uviděl, se snažil utéct, ale upadl na zem, protože jeho řetěz na nohách byl příliš krátký. Vyškrábal se zpět na nohy a klopýtal pryč, jak nejrychleji mohl.

Billy Bob vrhl lasem a odborně do něj Sama lapil. Sam opět padl na zem a byl vlečen po zemi několik metrů. Byl odtažen zpět na mýtinu, kde ten den začal.

Billy Bob seskočil z koně a sundal ze Sama laso. Tři jezdci opět odjeli a znovu ho nechali samotného.

Sam byl v bolestech. Prostě tam jen tak ležel. Rozhodl se, že nemá smysl se hýbat. Pokaždé, když se snažil utéct, čekala ho jen další dávka bolesti. Navíc zjistil, že to vůbec nemá smysl. Nebyla tu nikde cesta ven.

"Fungovalo to?" zašeptal Jason, když ho sledoval.

"Myslím, že jo," odpověděl Ben, sledoval Samovo ochablé tělo. "Teď ví, že není cesta ven a vzdal to. Věřím, že první krok máme za sebou."

Nechali Sama venku celou noc a šli v klidu spát s vědomím, že se znovu nepokusí utéct a i kdyby ano, bylo to jedno.


***


Bobby konečně dorazil do svého domu. "Deane," řekl. Chlapec celou cestu jen seděl a díval se před sebe. Na nic nereagoval.

"Deane, myslíš, že je to to, co by Sam chtěl?"

"Ne, Sam by chtěl pomstu," Dean si vzpomněl, jak Sam o ní mluvil po tom, co zemřela Jess, a znovu, když zemřel jejich otec. "Problém je, že nemám tušení, kdo to Samovi udělal. Démoni by se neobtěžovali po něm střílet a ani by jim nebyl schopný utýct. Takže si myslím, že naše teorie byla nesprávná."

Bobby se snažil ignorovat trpký tón. "Jo. Zahlédl jsem poznávací značku na tom autě. Chceš to zkontrolovat?" Nebyl si jistý, jestli pomsta je ten nejlepší způsob, jak jít dál, ale právě teď Dean potřeboval mít nějaký cíl. Byl to jediný způsob, jak mohl pokračovat.

Dean přikývl. Zabít Samovy vrahy bylo teď to jediné, co pro něj v tuto chvíli mohl udělat.


***


Nakonec Sam usnul. Probudil se, když pocítil, jak na něj dopadl stín.

"Vstaň a raduj se," řekl Billy Bob.

Sam se posadil. "Co chceš se mnou dělat?" zeptal se. To bylo poprvé, co s ním někdo mluvil od té doby, co ho uvrhli do toho sklepa, a bylo to vůbec poprvé, kdy promluvili přímo na něj.

"Naučili jsme tě dvě lekce. Víš jaký?" zeptal se Ben.

"Lekce?" Sam jen zavrtěl hlavou, že ne.

"Týden jsi byl v cele, jen o chlebu a vodě a jako bonus jsi neměl žádné světlo. Jako co ti to připadá?"

"Vězení," hádal Sam.

"Přesně tak. A koho najdeš ve vězení?" zeptal se znovu Ben. Bylo důležité, aby to řekl Sam sám.

"Vězně?"

"Přesně tak. Ty jseš náš vězeň."

Sam obrátil oči v sloup. Řetězy mu tu lekci už daly. Jason se sehnul a udeřil ho do obličeje. "Nebuď neuctivý."

Ben ignoroval přerušení a pokračoval. "Včera ses několikrát pokusil utéct, jen aby jsi zjistil, že jsou zde pasti a po obvodu nemůžeš projít. Co ses naučil?"

Sam byl zticha. Jason ho opět udeřil. "Odpověz mu!"

Billy Bob se jen díval. Jeho otec vždycky říkal, že nejlepší část na honu je pozorovat, jak kořisti mizí světlo z očí. To bylo to nejlepší. Jak den po dni světlo pozvolna mizelo. Až nad ní měli kompletní moc. Bylo to víc, než jen chvilkové uspokojení. Ale jeho rodina o tohle nikdy nestála. Nemohli vidět ten celkový obraz.

"Že nemůžu utýct," zašeptal Sam.

"To je pravda," řekl Ben, poplácal ho po hlavě. "Jsi náš vězeň a nemůžeš utýct. Zůstaneš tu navždy," a hodil Samovi jablko.

"Pospěš si a sněz ho. Musíme dneska zvládnout ještě tři lekce.

Sam hltavě jedl jablko, zatímco měl obavy z dalších lekcí.

Když dojedl, Ben řekl: "Řekneme ti tu lekci předem. Vlastně je tu ještě jedna velká lekce a ty tři ji jen doplní."

"Hlavní lekce je, že jsi náš otrok," řekl Billy Bob. "A je tu pár věcí, který musíme udělat, než se naučíš další lekce."

"Nejdřív ti řeknu pravidla," řekl Jason. Nebral na zřetel psychologický aspekt jako Ben. Prostě chtěl mít nad tím dohled. Chtěl někomu velet, jako to dělali jeho rodiče s ním. Prakticky ostatní uprosil, aby ho nechali jejich otroka seznámit se s pravidly. Souhlasili.

"Pro otroka existují pouze tři pravidla. První je, že nebudeš mluvit. Dostaneš tři varování. Jestli ho porušíš, uřízneme ti jazyk."

Sam mu věřil. Tihle chlapi byli šílení.

"Druhý pravidlo je, že se nám nikdy nesmíš dívat do očí. V naší přítomnosti sklopíš zrak. Jsme tvoji páni."

Sam se vzdorovitě dál díval přímo na něj. Jason přistoupil ke koni, vytáhl ze sedla bič a švihl jím Sama.

Sam vykřikl bolestí. Teoreticky víte, že bičování bolí, ale neuvědomíte si jak moc, dokud se to nestane. Rychle se podíval dolů.

"Třetí pravidlo je, že uděláš to, co ti řekneme, že máš udělat."

"Vstaň," řekl Ben.

Sam pomalu vstal. "Jdi k těm stromům," ukázal mu Ben.

Sam tam šel. Nenáviděl, že musí dělat to, co mu řeknou, ale byli na něj tři, se zbraněmi a pravděpodobně i s bičem a kdoví s čím ještě a on neměl nic, navíc byl spoutaný, takže i kdyby se mu podařilo je přemoct, nemohl utéct. Jeho situace vypadala opravdu beznadějně.

Když se Sam dostal ke dvěma stromům, na které mu Ben ukázal, všiml si dvou kovových tyčí blízko sebe. Billy Bob k němu přistoupil a vytáhl dva páry pout. Jedny připojil ke každému kroužku na Samově kovovém opasku a zbylé na jeho zápěstí - druhé konce připnul k tyčím. Dále tam byl kovový pásek, který mu připevnil kolem krku a další dva v dolní části, které ho uzamkly kolem nohou.

"Další věc, kterou uděláme je, že budeš vypadat víc otrocky," vysvětlil Billy Bob a vytáhl nůž.

Sam se pokusil ucuknout před lesklý ostřím, ale okamžitě cítil, jak ho to kolem krku začalo škrtit.

"Otroci nenosí košile," vysvětlil a začal ze Sama odřezávat košili. Několikrát ho řízl a Sam si byl jistý, že to bylo schválně.

Jakmile košile byla pryč, sklonil se a uřízl Samovy džíny v polovině stehen. Sam měl teď na sobě jen šortky.

Jason vytáhl nůžky a začal stříhat Samovy vlasy. Sam chtěl protestovat, ale vzpomněl si na varování ohledně vyříznutí jazyka.

"Otroci jsou plešatý," řekl Jason. Skončil se stříháním a vzal žiletku.

Sam si všiml, že jeden z nich odešel. Než k zemi dopadl jeho poslední vlas, uviděl, že se vrací s něčím do ruda rozžhaveným.

"Otroci jsou značkovaní," řekl Ben.

"Ne," vykřikl Sam, když uviděl, jak se k němu přibližuje s rozžhaveným "B".

"To je varování číslo jedna," posmíval se Billy Bob. On by mu už jazyk vyříznul. Věděl, že se to nakonec stane. Nikdo nevydrží léta nepromluvit.

Sam vykřikl, když mu "B" vypálili na hruď.

"Teď jsi už navždy náš," řekl Billy Bob.

"A teď tě naučíme naší poslední lekci," slíbil Ben.


Translation © 2012 by Claudi
Correction © 2012 by Syd

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lola Lola | Web | 22. července 2012 v 11:26 | Reagovat

Chudák Sam..

2 jajafilm jajafilm | Web | 16. února 2015 v 9:02 | Reagovat

Jej... chudák Sam...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama