The Hunt - 3. kapitola

11. července 2012 v 19:54 | Syd |  The Hunt - fan fiction

3. KAPITOLALee prohledával pozemek a nahlížel do všech obvyklých úkrytů. Tyhle lovy se stávaly příliš rutinními. Měl by si o tom promluvit s otcem. Pomyslel si, že snad příště by měli přivést zvíře na horu, vypustit ho a začít ho lovit v neznámém terénu. Bylo by to náročnější.


***


Missy se v malém domku dusila. Nebylo to fér, že se nikdy nemohla zúčastnit lovu jen proto, že byla dívka. Když bylo Jaredovi a Leemu tolik, co jí teď, tak už pár lidí zabili. Ale lov ještě neskončil. Popadla nůž a vydala se ven z domu. Ukáže svému otci, že je v lovu stejně dobrá, jako její bratři.


***


Otec se rozhodl vrátit na druhou stranu pozemku. Jeho první instinkt byl správný. Šli si pro auto a byli nuceni jít podél plotu. Lee nebo Jared by je už měli dostat, byl čas na zabíjení.


***


"No není to sladký?" zeptal se Jared sarkasticky, když viděl bratry, jak jeden krmí toho druhého.

Dean se obrátil po hlasu a uviděl, jak nad ním stojí lovec s oštěpem.

"Proč to děláš?" zeptal se Sam. Opravdu to chtěl vědět. Nenáviděl lov. Lovil jen proto, aby zachránil lidi. Nedokázal si představit, že by to dělal pro zábavu. Nedokázal si představit, mít potěšení z cizí bolesti.

Jared chvilku přemýšlel. Zvířata s ním obvykle nemluvila, jen když se je chystal zabít a ona prosila o milost. Ale nebylo na škodu si popovídat. Nikdy se necítil dobře, když se hra neodvíjela podle jeho přání, jako v těch starých westernech.

"No, vždycky jsem lovil. Otec říká, že je to naše tradice."

"Nemusíš to dělat," řekl Sam.

Dean protočil očima, ale byl vděčný za rozptýlení. Pouze Sam se mohl pokusit navázat vztah s psychopatem.

"Ne. Když tě nezabiju, tak otec zabije mě. Ostatně za zabití nebudu muset dělat týden domácí práce," usmál se při pomyšlení na týdenní nicnedělání.

"Mohl bys nás nechat jít," zkusil to Sam znovu.

"Víte, mysleli jsme si, že hon na vás bude mnohem těžší. Mám klíče od pout, který jsem vzal tý policajtce. Zabiju tvýho bratra a pak tě rozvážu a můžeme pokračovat." Pak zvedl oštěp a namířil jím na Deana.

Jak Sam mluvil s Jaredem, Dean se pomalu o kousek posunul. Byl připraven. Vrhl se na Jareda a srazil ho k zemi. Vytrhl mu oštěp z rukou a začal ho jím bodat. Jared křičel.

Sam odvrátil hlavu. Ozval se pronikavý výkřik, který zněl přesně jako výkřik Jenkinsona noc předtím. Ale tenhle byl o mnoho blíž.

Dean se ohlédl. "Neříkej mi, že toho chlapa lituješ, Sammy. Oddělal spoustu lidí a to samé se chystal udělat s námi." Obrátil se a prohledával Jaredovi kapsy. Našel zbraň. Popadl ji a zastrčil si ji v pase za kalhoty. Pak našel, co hledal, klíče od pout.

***


Lee zaslechl výkřik. Znělo to jakoby hon skončil. Vyběhl tím směrem. Věděl, že lovili dvě zvířata a byl trochu znepokojen tím, že slyšel jen jeden výkřik, bylo to zřejmě jen otázkou času, kdy uslyší i ten druhý. Pokud se tam dostane dost rychle, tak oba, on i Jared, nebudou muset vykonávat tento týden domácí práce a jejich otec je bude muset dělat za ně. Usmál se sám pro sebe.

Jeho úsměv rychle zmizel, když dorazil na místo. To nebylo to, co očekával. Jeho bratr byl mrtev a obě zvířata klečela vedle něho. To starší zřejmě našlo klíče od pout a chystalo se je použít.

Lee rychle vytáhl pistoli a namířil ji na mladšího bratra. "Polož ty klíče na zem."

Dean ho sice zahlédl. Zaslechl šustění listů, ale už neměl čas zareagovat.

Lee natáhl spoušť. "HNED!" Nechtěl ty chlapy jen tak zastřelit. Museli trpět za to, co udělali Jaredovi. Jared byl jeho mladší bratr. A jeho práce byla chránit ho. Otec to vždycky říkal.

Dean pozvedl ruce a pak položil klíče na zem. Neměl jinou možnost. Tentokrát byl Sam mezi ním a zbraní v rukou maniaka. Určitě by nebyl schopný Samovi sundat pouta dřív, než by ho zasáhla kulka do hrudi. Zachvěl se při pomyšlení na svého bratra s kulkou v hrudi.

Sam se podíval do chladných Leeových očí. Byly jiné než Jaredovy. On to nedělal, protože to po něm otec žádal. On to miloval. Ale ještě něco bylo v jeho očích. Sam znal ten pohled. Byl to pohled plný zuřivosti, chránící svého bratra. Jako by Sam ten pohled neznal. Viděl ho v očích Deana po celou dobu. Věděl, že tenhle nemluví do větru. Pustil by Dean vrahy svého bratra? Sam věděl, že odpověď je jen jedna. Zavřel oči a čekal na výstřel.


Translation © 2012 by Claudi
Correction © 2012 by Syd
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jajafilm jajafilm | Web | 15. února 2015 v 21:12 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama