The Hunt - 6. kapitola

12. července 2012 v 21:25 | Syd |  The Hunt - fan fiction

6. KAPITOLASamova záda byla prohnutá do nepřirozené polohy. Vlekl ho rychle za sebou nerovným terénem. Každých pár minut zasténal. Nerad tím svého trýznitele uspokojoval, ale nemohl si pomoci.

Zaslechl smích a pak chraplavý hlas, jak říká, co všechno mu udělá. Doufal, že zemře dřív, než se vrátí do domu.

Uslyšel výstřel, cítil, jak dopadl na zem, a pak na sobě ucítil velkou váhu. Chtěl tu váhu dostat ze sebe, ale nemohl se ani hnout.

"SAMMY!"

Dean.

Dean běžel k nim. Musel se ujistil, že starého muže zabil. Rychle nahmatal puls. Skoro se zastyděl, když poprvé v životě byl rád, že žádný nenahmatal. Skoro. Pak odkutálel tělo pryč ze Sama a veškerý soucit se okamžitě rozplynul.

Sam ležel tváří k zemi. Dean zkontroloval puls a tentokrát se zaradoval, že ho našel. Pomalu obrátil Sama na záda. Sam zasténal.

"Je to OK, Sammy. Všichni jsou mrtví."

Všichni? Sam si nepamatoval, že by někde viděl během lovu třetího syna, ale pokud Dean říká, že jsou všichni mrtví, pak musejí být.

Dean vzal klacek nebo větev a vklínil ji do medvědí pasti. Použil ji jako páku a podařilo se mu past otevřít.

Sam ve svém životě nikdy necítil takovou bolest. Když si v průběhu noci pomyslel, co by mohlo být horší, tak to zjistil - znovu a znovu. Tentokrát už omdlel.

"Same? Same? Jak tě mám odsud dostat, jestli mi tu omdlíš?" zabručel Dean.

"Tudy!" uslyšel výkřik.

Vzhlédl a uviděl několik mužů v uniformách, jak se přibližují. Dosud ho ještě nezpozorovali. Vstal a vyrazil. Pokud Kathleen věděla, že se vydával za policajta, byl si jistý, že to ví i celý útvar. Věřil jim, že dostanou Sammyho do nemocnice, a za pár hodin se k němu dostane.

Koneckonců, není nic špatného na tom, když Sam dostane pár stehů a nějaká antibiotika, aby se uzdravil. Pořád si říkal, že musí udržet vzdálenost mezi sebou a policií a tím i od svého bratra.


***


Billy Bob právě přijel, když dorazila sanitka. Farma v posledních letech nevydělávala moc peněz a tak mu otec dohodil v nemocnici práci vrátného. Přišel o velkou část lovu, ale to mu ani trochu nevadilo. Nenáviděl lov. Ne proto, že si myslel, že by to bylo špatné nebo něco podobného, ale z jiných důvodů. Nepodařilo se mu přesvědčit svou rodinu, která nechtěla souhlasit s jeho nápady.

Jakmile uviděl pacienta, kterého přinášeli na nosítkách, věděl, že to byla jejich poslední kořist. Jestliže utekl, pravděpodobně to znamenalo, že jeho rodina byla zatčena.

Poflakoval se kolem nemocnice dost dlouho na to, aby věděl, že si ho tam nechají přes noc. Protože si byl jistý, že si ho později opět najde, rozhodl se nejdřív zjistit, co se stalo s jeho rodinou. Nebyli tu žádné jiné sanitky a ani policejní auta. To znamenalo, že nebyli zraněni, což bylo dobré. Byli buď na policejní stanici nebo na útěku. Uvidí, zda to zjistí, aniž by zatkli i jeho.


***


Dean se vplížil do nemocnice těsně po svítání. Chodby byly téměř opuštěné. Většina pacientů spala a nevšimli si, jak strká hlavu do všech dveří a kontroluje obyvatele, hledajíc svého bratra. Ti, kdo byli vzhůru, si jen mysleli, že si spletl pokoj, zřejmě to bude až ten poslední.

Konečně ho našel. "Sammy?"

Samova víčka se zachvěla a otevřel oči. "Deane," zašeptal. "Jsi v pořádku."

"Jestli jsem v pořádku? Proč bych neměl být? Ty jsi ten, který se pořád dostává do problémů."

Sam pohlédl na své ruce.

"Nemyslel jsem to tak," řekl Dean omluvně.

"Měl jsem strach, protože jsi tu nebyl, když jsem se vzbudil, a doktoři o tobě nic nevěděli."

"Zmizel jsem, když přijeli policajti. Věděl jsem, že se o tebe postarají, a taky jsem věděl, že ví, že jsem se vydával za poldu."

"Ach. Tak to bychom pravděpodobně měli vypadnout," shrnul to Sam.

"Jo."

U vedlejší postele stálo pojízdné křeslo. Dean ho přitáhl.

"Myslím, že ho potřebuje," zašeptal Sam a myslel tím spolubydlícího.

"Jen si ho půjčíme, než dojdeme k autu. Jsem si jistý, že mu ho vrátí," řekl Dean a už Samovi do něj pomáhal. Otočil ho a vyjel s ním z místnosti ven, východem pro lékaře a pak do garáží. Nikdo je neviděl.

Jakmile Dean usadil Sama na sedadlo spolujezdce, oběhl auto, nasedl a nastartoval motor. Když byli na silnici, vydechl úlevou. "Vezmem to přes pár měst a pak si dáme pár dní volna," slíbil Dean.

"To zní dobře," připustil Sam. Měl ještě velké bolesti a jeho noha se bude léčit ještě nejméně týden. Zhluboka se nadechl, jako by se bolest zvětšila s každou myšlenkou na ní.

"Jsi v pořádku?" zeptal se Dean.

"Jo."


***


Billy Bob zjistil, že jeho rodina je mrtvá. Všichni. Dokonce i Missy. Zamířil zpátky do nemocnice. To zvíře za to zaplatí. Vždycky si myslel, že je směšné, jak z nich otec dělal zvířata, ale v tomto případě je to pravda.

"Billy Bobe, nemusíte jít tak brzy do práce?" pozdravila ho jedna ze sester.

"Vlastně jsem přišel navštívit přítele," řekl. "Přijali ho včera večer na ambulanci." To asi nebyl dobrý nápad, spojovat sebe s jeho zamýšlenou obětí, ale tak jako tak musel opustit město. Když zavolal svému strýci, aby mu řekl, co se stalo, pozval ho, aby u nich zůstal.

"Ten, co byl napadený?"

"To je on," potvrdil Billy Bob.

"Dnes ráno jsme mu vystavili účet. Ukázalo se, že jeho pojištění bylo falešný," vtipkovala sestra. Uvědomila si, že to neměla říkat, ale pak se rozhodla, že ti, co poruší zákon, si nezaslouží právní ochranu.

Billy Bob rychle odešel. Jestli měl falešné pojištění, tak i ostatní informace byly zřejmě falešné. Neměl by žádnou možnost, jak ho najít. Jeho obličej se mu vryl do paměti, takže jestli se někdy objeví ve Wisconsinu, bude si ho pamatovat.


Translation © 2012 by Claudi
Correction © 2012 by Syd
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jajafilm jajafilm | Web | 15. února 2015 v 21:54 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama