The Hunt - 7. kapitola

12. července 2012 v 21:27 | Syd |  The Hunt - fan fiction

7. KAPITOLAZbytek dne byl pro Sama náročný. Dean chtěl, aby jeli od toho města co nejdál a Sam s tím samozřejmě souhlasil. Ale to znamenalo sedět v Impale několik hodin. Impala byla pro Sama nepohodlná i tehdy, když byl v pořádku, ale dnes to pro něj byla naprostá muka.

Deanovi nic neřekl. Všechno to byla stejně jeho vina. Kdyby se v první řadě nenechal těmi lidmi zaskočit, neměl by teď bolesti.

Nakonec se rozhodli pro večeři a objednali si pizzu. Sam chtěl sprchu víc než cokoli jiného. "Myslím, že teplá voda mi udělá dobře," řekl a dal tím v podstatě najevo, že chce jít do sprchy první. Vždycky chodili podle věku a Sam si byl dost jistý, že neměl horkou sprchu do té doby, než odešel na Stanford. Jeho táta miloval dlouhé sprchování.

"Jo, dobře," souhlasil Dean. Najednou si uvědomil, že jet v autě celý den, nebyl zrovna jeho nejlepší nápad. Ale chtěli se na pár dní zastavit, aby se Sam mohl uzdravit.


***


Potom, co se najedli, si Sam vzal něco proti bolesti. Dean ho chvíli sledoval, jak spí. Nemohl uvěřit, jak blízko byl tomu, že ho ztratí. Je pravda, že to rozhodně nebyl první Samův střet se smrtí, ale tentokrát to bylo jiné. Nikdy předtím mu prostě nezmizel. No, kromě doby, kdy utekl, na což byl Dean pořád ještě naštvaný. Ale to bylo poprvé, co ho něco vzalo a trvalo déle než hodinu ho dostihnout. A bylo to taky poprvé, co sledoval svého zbitého bratra, jak mu bylo vyhrožováno. Monstra obvykle jen napadla a chtěla zabít. Rozhodl se vyspat. Pokud by na to pořád myslel, zbláznil by se z toho.


***


Někde v hloubi duše Sam věděl, že je to sen. Ale to nepomáhalo, jeho strach se stupňoval. Byl přivázaný ke stolu. Ležel tváří nahoru a díval se přímo na toho starého muže se špinavou tváří. Starý muž se smál, když držel nad hlavou řeznický nůž....

Najednou se Sam prudce posadil. Ztěžka dýchal. Podíval se, aby se ujistil, jestli Dean ještě spí. Ulevilo se mu, když zjistil, že ho neprobudil. Je trochu trapné přiznat, že v jeho věku má ještě noční můry, i když k nim má dobrý důvod.


***


Sluneční paprsky proudily do hotelového pokoje. Dean si setřel slunce i spánek z očí. Posadil se a podíval se na vedlejší postel. Sam byl již vzhůru. Deana napadlo, že je pravděpodobně v koupelně. Rozhodl se, že dojde pro snídani.

Když otevřel dveře, spatřil muže, který držel nůž na Samově krku. "Co chceš?" zeptal se Dean.

"Co tím myslíš?" zeptal se muž.

"Co chceš, abys ho nechal jít?"

"Proč si myslíš, že něco chci? Lepší otázka je, proč si myslíš, že je tu něco, co mi můžeš dát? Co chci já, je říct ti, co už víš."

"Co je to?"

"Sam není tak dobrý lovec jako ty. Kdokoliv ho může přepadnout. A ty nebudeš mít možnost ho vždycky zachránit."

"Deane, pomoz mi," prosil Sam.

Nůž se divoce zasmál. "Nemůže." Pak podřízl Samovi hrdlo.

Dean se na posteli prudce posadil. Sam ve nebyl ve své posteli. Slyšel téct sprchu. Dean vtrhl dovnitř. Musel si být jistý.

"Ty vole," namítl Sam ze sprchy. Probudil se celý ztuhlý, tak se rozhodl, dát si sprchu, i když měl jednu krátce před tím, než šel do postele.

Dean byl trochu v rozpacích. "Já opravdu musím," prohodil. "Už to neudržím."

"Ach. OK," řekl Sam. Myslel si, že je to trochu divný, ale když musí, tak musí.


***


Po smrti své rodiny přijel Billy Bob na pár dní za svou tetou a strýcem.

"Je nám to moc líto," řekl jeho strýc.

"Díky," zamumlal Billy Bob. Jeho otec a strýc měli před několika lety rozepři. Jeho teta a strýc vyhráli v loterii a rozhodli se, že už nebudou více lovit. Jako by byli lepší než oni.

"Kde jsou Ben a Jason?" zeptal se na své bratrance. Vzpomněl si, že on a Jason šli na svůj první lov ve stejnou dobu. Byl to společný opravdový zážitek.

"Jason je na přijímacím pohovoru. Vzhledem k tomu, že jsme vyhráli v loterii, jsme byli schopni ho poslat na vysokou školu. Má inženýrský titul."

Billy Bob měl co dělat, aby nedal oči v sloup.

Jeho strýc si odkašlal. "Hele, tvůj otec byl můj bratr a já bych se nikdy proti němu neobrátil, ale doufám, že tahle tragédie tě přesvědčila, že lov je špatný."

"Vlastně jsem před několika měsíci dostal práci, protože jsem už nechtěl lovit." Nebyla to tak úplně pravda. Nechtěl lovit, protože měl lepší nápady.

"Jsem rád, že to slyším," řekl jeho strýc s úlevou. Nechtěl mít na svém pozemku žádný lov. Byli velmi opatrní na své peníze. Nebyli jedni z těch hlupáků, co vyhrajou v loterii a za pár let zkrachují. Koupili několik okolních farem, které byly levné kvůli špatné ekonomice, a poslali své syny na školu. Vše ostatní bylo pečlivě investováno a uloženo.

Do brány vjelo auto. "Hej, Billy Bobe. Byla to věčnost."

"Ahoj, Bene," pozdravil Billy Bob. "Co máš za lubem?"

"Jsem ve druhém ročníku na vysoké škole. Studuju psychologii."

Psychologii a inženýrství. To bylo perfektní. Billy Bob upřímně doufal, že jsou jeho bratranci pořád na palubě.


Pozn. autora: Já vím, není to příliš vzrušující kapitola. Jen se snažím připravit půdu pro obavy a pocity Sama a Deana a přiblížit rodinnou situaci Billyho Boba do další části.

Translation © 2012 by Claudi
Correction © 2012 by Syd
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lola Lola | Web | 13. července 2012 v 0:38 | Reagovat

Super, myslím, že jste vybraly hodně zajímavou povídku :) Těším se na další části!

2 claudi claudi | 16. července 2012 v 22:21 | Reagovat

moc děkuju, jsem ráda, že se líbí, ale se zděšením O_O jsem zjistila, že ji autorka ještě nedopsala, zatím skončila u 18.kapitoly

3 Lola Lola | Web | 17. července 2012 v 1:50 | Reagovat

[2]: tak snad to rychle dopíše :D

4 jajafilm jajafilm | Web | 15. února 2015 v 22:14 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama