Witch´s Canyon - 18. kapitola

9. července 2012 v 21:23 | Syd |  Witch´s Canyon

OSMNÁCT"Jsme zcela odříznutí," řekl šerif Beckett.

Vzal si Trace Johannsena ven, kde je nikdo neslyšel. Noc - přesněji brzy ráno, jak Trace předpokládal - byla chladná a tak si zapnuli své těžké kabáty a nasadili si klobouky. Když mluvili, drželi se blízko u sebe.

"Myslíte dálkové hovory?"

"Dálkové hovory, e-maily, krátkovlnné vysílačky. Dokonce jsem se snažil poslat fax, ale to vyžaduje taky spojení na větší vzdálenost. Nerozumím tomu." Šerifova tvář byla pobledlá. "Právě teď nerozumím mnoha věcem," přiznal.

Trace se z toho cítil více otřesený, než by předpokládal. Vzhlížel k Jimu Beckettovi, který věděl o prosazování práva víc, než by Trace kdy doufal, že on sám bude znát. Vyznal se i v chápání lidí, které uplatňoval moudře a dobře spolu se svými zkušenostmi. Možná, že byl Jim jen okresním šerifem, ale byl to nejlepší muž zákona, jakého kdy Trace poznal. Vše, co kdy chtěl, bylo být policajt a jeho největším vzorem byl Jim. Představa, že by měl Jim jakékoli trable, byla děsivá.

"Co můžeme udělat?" zeptal se Trace.

"Chci, aby sis vzal jednoho Yukona* z oddělení a jel jak o život," řekl Beckett. "Jeď až do Flagstaffu, jestli budeš muset. Použij mobilní telefon, vysílačku, kouřový signály, když bude potřeba, ale sežeň DPS a nějaké vojáky tak rychle, jak to půjde."

"Udělám to, šéfe."

"A buď opatrný, Tracei. Nechci na tebe příliš tlačit, ale je to dlouhá jízda. Jsme tu úplně ochromení a já mám pocit, že to bude spíš horší než lepší. Počet útoků stále šplhá nahoru a všichni jsme ve službě příliš dlouho - jsme unavení, ztrácíme výhodu a budeme dělat chyby. Potřebujeme posily. Budeme se dál snažit z toho dostat, ale mám špatný pocit. Jako když nám nezbývá moc věcí, které můžeme pochopit, víš? Pravidla se tak nějak změnila."

"Jsem s vámi."

"Dobře. Jsi dobrej chlap, Tracei, a jsi předurčen na tomhle oddělení pro velké věci. Teď se dej na cestu a najdi nám nějaký policajty."

Traceovi zabralo jen minutu, než si nalil trochu bláta, které se stalo z kávy, a sebral pár lahví vody. Ujistil se, že má mobilní telefon, plnou nádrž a v Yukonu má nabitou zbraň. Jakmile to udělal, vlezl si za volant a rozjel se na severovýchodní okraj města. Dálnice 180 byla 19 mil od stanice a po ní se dalo dostat přímo do Flagstaffu.

Prvních dvanáct mil uběhlo rychle. Mraky odpluly, noční obloha se vyjasnila a hvězdy a měsíc svítily na silnici. Nebylo to vhodné pro muže zákona tak přemýšlet, ale když odjížděl, věděl, že by se mohl stát hrdinou. Den bude zachráněn díky jeho zoufalé jízdě. Usmál se při tom pomyšlení a přemýšlel, jestli dostane medaili. Možná bude mít i fotku v novinách.

Po třinácti mílích se začal motor klepat. Trace věděl, že oddělení svá vozidla udržuje v dobrém stavu, tak usoudil, že by neměl být problém. Vzhledem k naléhavosti jeho poslání to nechtěl otočit a vzít si jiné auto. Jel dál.

Po další míli se klepání zhoršilo. SUV se na silnici přímo třáslo. Trace tiše zaklel. Při tomhle tempu se nedostane ani na dálnici - natož do Flagstaffu. Zajel ke krajnici. Venku neviděl žádné jiné vozidlo. Silnice vedla lesem a byla dvouproudová, ale stejně chtěl být pro každý případ bezpečně mimo jízdní pruhy. Jakmile zastavil na krajnici, vyzkoušel mobilní telefon i vysílačku. Ani jedno nefungovalo. Neměl na výběr, musí dál.

Otočil kola směrem na silnici a lehce šlápl na plyn. Jak se SUV pohnulo vpřed, uviděl v záři světel mraky hmyzu. Brouci v tomhle počasí? To nedávalo žádný smysl. Za normálních okolností by taková množství neměla být až do jara. Zejména v takový chladný a zasněžený den - teplota nebude víc jak pět pod nulou a on by nečekal ani jednu domácí mouchu. Ačkoli teď byly v plné síle. Mouchy, včely, vosy, komáři, moli, vážky, brouci... tolik, kolik by mohl vidět venku v letní den. Ale tohle bylo společné rojení, což se nikdy nestalo. A teď se shlukly všichni kolem jeho vozidla. Každou vteřinou se zdálo, že jich přibývá, jako by se zhmotňovaly v paprscích světlometů. To se nemohlo stát - museli létat z okolních lesů a přitahovalo je světlo. Traceovi se to nelíbilo, dupl na plyn a prorážel si cestu skrz hmyz.

Myslel si, že je nechá rychle za sebou, ale nepovedlo se mu to. Hmyz zůstával ve světle reflektorů - kromě těch, kteří se rozpleskly na čelním skle. Sešlápl plyn a SUV poskočilo a zakymácelo se dopředu. Padesát, pětapadesát, šedesát. Nebyla žádná možnost, aby mu v této rychlosti poletoval hmyz v cestě.

Ale poletoval.

Stále víc a víc narážely do předního skla. Sklo bylo plné hmyzích střev. Pustil stěrače a postříkal přední sklo, ale jen je tím rozmázl a proměnil v neprůhlednou fólii. A každou sekundu mu na skle přibývaly. Brzy bude muset zastavit, jinak by riskoval jízdu mimo silnici nebo srážku s protijedoucím vozidlem.

Pak uslyšel bzučení hmyzu i v autě. Znělo to jako včely, ale klidně to mohly být i masařky nebo něco jiného. V té tmě to neviděl a nechtěl odtrhnout oči od toho mála, co viděl z cesty, a podívat se na to. Bzučelo mu to blízko hlavy, pak dál, vrhlo se to na něj a pak to ustoupilo.

Během několika vteřin se k bzučení připojilo vysoké a pronikavé pištění, což mohli být jedině komáři. Jakmile to Trace uslyšel, kouslo ho to do tváře. Chtěl komára zabít, ale udeřil jen sám sebe. Tentokrát nadával nahlas.

Další hmyz se dostal dovnitř. Musel zastavit. Musel zavřít všechny otvory a cokoli, kudy by se škůdci mohli dostat dovnitř, a musel je zabít dřív, než dostane žihadlo. Včela ho bodne během jízdy a on částečně oslepne - to by se mohlo mít fatální následky. Kromě toho uvažoval, že by vystoupil a seškrábal přední sklo - už přes něj nic neviděl. Pak by mohl pokračovat.

Náhle zabrzdil a volant stočil prudce doprava. Ke krajnici se dostal rychleji, než čekal, a jak se auto odrazilo, téměř se udeřil hlavou o střechu a pás se mu bolestivě zařízl do ramene. Jak auto zastavil, až se otřáslo, dostal jedno žihadlo ze strany do krku, hned pod pravé ucho.

"Zatraceně!" vykřikl a pravou rukou se plácl po krku. Myslel si, že srazil hmyzí tělo, ale škodu už napáchalo.

Rozsvítil stropní světlo. Čas najíttoho druhého a taky to s ním skoncovat.

Průduchy byly obalené hmyzem, svíjel se skrz štěrbiny. Když prolezli, padali na podlahu, ti vpředu byli tlačeni těmi vzadu nebo létali po autě - téměř nehlučně, chvění malých křídel přehlušil řev velkého motoru, ale někteří přidávali do toho mixu zvuků vlastní bzukot a pištění.

Trace se natáhl, aby dosáhl na otvory, ale dostal tucet nebo možná i víc štípanců a kousanců, jako kdyby to měli nacvičené. Ruku měl v jednom ohni a stáhl ji. Hmyz, zřejmě povzbuzen malým vítězstvím, se valil otvory ještě ve větším počtu.

Sundal si klobouk a začal je s ním plácat, ale během několika sekund mu zaútočily na hlavu. Měl je na obličeji a v očích. Otevřel ústa, aby zakřičel, a cítil, jak mu do lezou do pusy, píchají ho do vnitřní strany tváří, do dásní a jazyka.

Zabijí ho, jestli ještě vteřinu zůstane v kabině SUV, věděl to. Jim a lidé v Cedar Wells na něj spoléhali. Nemohl nechat hmyz, aby ho zastavil na cestě pro pomoc. A venku by mohl být schopen utéct.

Obrnil se a rozrazil dveře. Jak to udělal, ztratil rovnováhu a skutálel se na zasněženou trávu na krajnici.

A vrhli se na něj. Ze země přišli mravenci, švábi, pavouci, tarantule, škorpioni a stonožky. Jejich kousnutí a žihadla byla jako tekutý oheň vpraven Traceovi přímo do žil. Z oblohy zaútočili včely, vosy a moskyti. Můry mu létaly do nosu. Mraky komárů mu létaly do pusy, ucpaly mu ústa a dusily ho.

Snažil se zvednout, ale jejich váha ho strhla dolů a jed mu oslabil svaly. Oči měl už tak oteklé, že nic neviděl. Zbytečně se drápal pro Berettu v pouzdře, jako kdyby mohl kulkami zastřelit oblak hmyzu - bylo to nemožné.

Jeho myslí se mihli lidé, které tu zanechá - jeho rodiče, jeho velká sestra, Jim a každý, kdo s ním pracoval na šerifově oddělení.

Dostat odznak a pistoli byla ta největší věc, která kdy v životě Trace Johannsena potkala. Žít s tím, že bude hrdinou dne... by bylo dokonalé.

By bylo...


* Poznámky:
Yukon - celkem pěkné SUV od GMC


Translation © 2012 by Syd


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama