Witch´s Canyon - 19. kapitola

9. července 2012 v 21:31 | Syd |  Witch´s Canyon

DEVATENÁCTByli pár bloků od motelu na Main Street, když z vedlejší ulice před nimi vyrazil vůz. Jeho řidič dupl na brzdy, vůz se otočil a zastavil přes oba jízdní pruhy.

Dean reagoval tím, že také dupl na brzdy. Impala se smýkla po náledí nekontrolovaně klouzala. Zápasil s volantem, ale k ničemu to nebylo. Jeho drahé auto skončí tam, kde skončil ten druhý vůz.

Na moment se podíval na Sama, jako by se měli otočit na střechu, a oba je to polekalo.

Byl to kombík, zhruba tisíc let starý, s falešným dřevěným obložením po stranách, rez rostla všude kolem kol jako lišejníky na skalách. Vzadu měl žebřík, plechovky barev a pohozené hadry.

Sam viděl ve světle reflektorů dokonale jasně, jak k němu Impala bruslí.

Také mohl vidět řidiče toho vozu. Byl to hubený mladík v pytlovité bundě, s dlouhými mastnými vlasy, které mu padaly do tváře, když spěchal z auta. Neobtěžoval se ani zavřít dveře. Vypadalo to, že se spíš snaží udržet rovnováhu na ledě, než aby střílel z kanónu, který nesl.

Dobře, tak to nebyl přímo kanón, ale když se hnal kolem vozu, opřel ruku o střechu a namířil na ně zbraň ráže .357, její hlaveň tak vypadala.

"Deane -"

"Já vím!"

To bylo vše, na co měli čas. Impala elegantně zabrzdila asi metr od kombíku a zastavila mu po boku.

Což znamenalo, že když se dostávali ven, byla Samova hlava asi na úrovni té velké zbraně.

"Nehledáme dítě se zbraní, že ne?" zeptal se. "Ale starého muže, správně?"

"Starýho chlapa, Indiána, medvěda... hledáme plno věcí," odpověděl Dean. "Ale tohle je poprvý, co slyším o dítěti."

"Vypadá to, že on spíš hledá nás."

Dean otevřel dveře a vystoupil. Pohyboval se velmi opatrně. Ukázal klukovi své prázdné ruce. "Klid, kámo," řekl. "Myslím, že je tady docela zmatek, ale můžeme to dát do pořádku."

Tím na sebe Dean upoutal pozornost toho chlapce. Sam to risknul a dostal se ven na své straně. Také ukázal své prázdné ruce.

Pohled toho chlapce přejížděl mezi nimi a hlaveň zbraně se pohybovala s ním. "Pojďme si o tom promluvit," řekl Sam.

"Chci vědět, kdo z vás to je," řekl kluk. Hlas se mu chvěl. Byl vystrašený a když uviděl Sam, bál se ještě víc. Vyděšení lidé nejsou zrovna známí tím, že mají pevný prst na spoušti nebo že by své akce pečlivě zvážili.

"Který z nás je co?" odsekl Dean. "Ty vole, máš zbraň, aspoň nám můžeš objasnit, co chceš."

"Nehraj si na blbýho," varoval ho kluk. "Viděl jsem vás všechny."

"Viděl jsi co?" zeptal se Sam.

"Viděl jsem, jak jde Heather do vašeho hotelového pokoje uprostřed noci." Škubl zbraní k Samovi. "Viděl jsem tě otevřít dveře jen ve spodním prádle a pustit ji dovnitř. Neříkejte mi, že jste to s ní nedělali oba."

"Ty jsi sledoval Heather?" zeptal se Sam zmateně. Uvědomil si, že to musel být ten kombík, co Dean předtím viděl. Když se ten kluk ujistil, že se Heather vrátila domů, otočil se připravil jim tuhle past.

"Je to moje přítelkyně." řekl kluk. "Předtím jsem s ní mluvil po telefonu a znělo to divně. Navíc jsme měli dnes večer jít ven, ale ona to zrušila."

"Nejspíš to zrušila, protože není bezpečné být večer venku," řekl Sam.

"Myslel jsem si, že mě podvádí, ale nemohl jsem přijít na to, s kým. Teď už to vím. Jste vysocí, skvěle oblečení a tak."

"Jenom si myslíš, že to víš, kluku," řekl Dean. "Ale pleteš se, až na tu část s výškou a oblečením. Dej tu bouchačku dolů a pojď si promluvit. Nejlépe uvnitř."

"Vím, co jsem viděl."

"Viděl jsi Heather přijít do našeho pokoje kvůli úplně jiné věci, která nesouvisí se sexem," řekl Sam.

"Proč mi teda neřeknete proč?"

"Je to trošku těžké na vysvětlování," řekl Dean.

"Jasně."

"Podívej, mrzne tady," řekl Dean, "takže jestli nás chceš zastřelit, pojď dopředu a udělej to! Horká kulka a nemocniční postel je zrovna teď docela dobrej pocit."

Klukovy ruce se roztřásly ještě víc a zbraň se v nich nebezpečně hýbala. Sam věděl, že Dean skutečně nechtěl, aby je zastřelil, a on také ne. Ale pokud to dítě brzy neodzbrojí, může se stát katastrofa.

Jen ho nech dál žvanit, Deane, pomyslel si a začal se pomalu přesouvat k zadní části vozu. Kolem velkého auta to byla dlouhá cesta a dostat se k tomu klukovi bez povšimnutí bylo téměř nemožné. Ale plazit se pod autem nebo ho přelézt by jistě vedlo k panickému výstřelu. Pokud ho mohl přesvědčit, aby složil zbraň, muselo to být pomalu a klidně. To byl jediný způsob, jak se dostat ke zbrani.

"Ty!" zakřičel chlapec a zamával zbraní tak, aby mířila Samovi na hlavu. "Zůstaň, kde jsi!"

"Plácni sebou do špíny, Sammy!" zavolal Dean.

Když Dean řekl něco takového, obvykle k tomu měl dobrý důvod a Sam se naučil ho poslouchat. Takže teď udělal, co mu řekl. Vrhl se k zemi a snažil se udržet mezi sebou a klukem zadní kolo vozu.

Přesně jak předpokládal - kluk se náhle pohnul, jako by chtěl zaútočit. Sklonil se a vystřelil - ale bez míření. První střela šla do země. Než stačil zmáčknout kohoutek podruhé, Dean se pohnul. Sklouzl se po kapotě Impaly a odrazil se směrem ke kombíku. Z výšky přistál na klukovi jako pomsta a zastrčil si jeho magnum za opasek. Kluk byl namáčknutý na kombíku, rozcuchaný, ale zřejmě bez úhony.

"Říkal jsem ti, kámo, že ses spletl," řekl Dean. "S Heather nemáme nic společnýho. Tak to nebylo. Jestli chceš vědět víc, budeš se muset zeptat jí."

"Jo," zamumlal kluk. "A řeknu jí, že jsem jel za ní."

"Na tom budete muset zapracovat," řekl Dean. "Čím dřív, tím líp - jestli to chceš vědět. Důvěra je velmi důležitá součást vztahu."

"Já vím. To je taky důvod, proč nechci, aby věděla, že jsem jí nevěřil."

"Opravdu?"

"Viděl jsi ji," řekl kluk. "Myslíš, že by se tak dlouho spokojila s takovým ubožákem, jako jsem já? Nejspíš potkala všechny druhy kluků na vysoké škole."

"Nejspíš ano," souhlasil Sam. "Ale pokud s tebou stále je, je to proto, že s tebou chce být. Možná bys měl o tom přemýšlet místo toho, abys ji vyslýchal."

"Myslím, že ano." Zamračil se a vypadal mrzutý a nevrlý. Ale Sam doufal, že si z toho možná odnesl lekci - nevytahuj zbraň na dva chlapy, když ji nechceš hned použít.

"Mohu dostat zpět svou zbraň? Je mého otce."

"Snažil ses zastřelit mýho bratra," řekl Dean.

"Je tady i jiný nebezpečí, Deane," poukázal Sam. "Možná bys mu ji měl nechat."

Dean několik vteřin toho kluka studoval, pak vytáhl zbraň a vyndal náboje. "Tady máš," řekl a podal mu prázdnou zbraň. "V komoře je ještě jeden náboj pro případ, že by ses po cestě domů dostal do potíží. Jak řekl Sammy - dnes v noci tu je skutečně nebezpečno. Takže kdyby tě napadl starý voják, medvěd, Indián nebo něco podobnýho, možná ji budeš chtít použít. V opačném případě ji vrať otci a zapomeň, žes ji kdy vzal."

Kluk si vzal zbraň a potěžkal ji v ruce. "Dobře, díky." Stál tam, jako by přemýšlel, co má ještě říct, pak ale pokrčil rameny a otevřel dveře u spolujezdce. Posunul se přes sedadlo, nechal zbraň vpravo od sebe a nastartoval auto.

"Vraťme se do pokoje," řekl Dean. "To naštve. Proč jsi mě nechal mluvit prvního?"

Sam se vydrápal do Impaly. "Jsem rád, žes to udělal," řekl. Sotva to dořekl, začal se smát.

"Co? Nic směšnýho nevidím."

"Jen jsem myslel na to, jak jsi radil ohledně vztahů a důvěry," řekl Sam.

"Hele, já jsem měl vztahy!"

"Jo. Nejdelší trval, kolik - měsíc? A kolika z nich jsi lhal o tom, kdo jsi a co děláš?"

"Asi sis nevšiml, Sammy, ale ženy se kolem lovců moc nehoufujou. A ani se jim nemůžeme divit. Nejsme zrovna nejstabilnější osoby."

"Ne, nejsme. Na dlouhodobé věci jsme špatné sázky, ale jsme dobrá investice do životního pojištění."

"To je výhoda, na kterou jsem ani nepomyslel." Dean nastartoval motor, dostal Impalu zpátky na silnici a zamířil k Trail´s End. "Připojte se k nám a uvidíte rychlou návratnost svého pojistného." Zasmál se. "To se mi líbí. Myslím, že bychom si z toho mohli udělat nálepku."


Translation © 2012 by Syd

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lola Lola | 8. září 2012 v 0:39 | Reagovat

Tak už jsem konečně pochopila ten slogan, co je v zápatí stránky :D :D

2 Syd Syd | Web | 8. září 2012 v 15:46 | Reagovat

Já jsem si nemohla pomoct - mně se to strašně líbilo :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama