John Winchester's Journal - 1992

27. ledna 2013 v 22:18 | Syd |  John Winchester's Journal

199224. ledna


Deanovi je dnes třináct. Šli jsme do jedné umaštěné hospody jménem Máma Janer ve Flintu v Michiganu. Je to tu zmrzlé a ubohé a my zamířili dál na sever, abychom zjistili některé věci. Slyšel jsem o tvaroměničích v Severních lesích, které se táhnou od Michiganu až do Minnesoty. Je divné, že jsou aktivní v tomto ročním období, protože tam teď není mnoho lidí, ze kterých by měli kořist. Připomíná mi to, že se děje něco velkého.

Před zájezdním hostincem v L´Anse, který byl plný indiánů, co sešli dolů z hor, jsem zaslechl toto:

Žila tam bílá žena jménem Jennie, která měla indiánského pomocníka - neschopného a líného Siouxe. Nenáviděla ho natolik, že když byl u stolu, ona se k němu ani neposadila, ale on se v docích chlubil, že ji získá. Jediné, co musím udělat, řekl, je, že půjdu do lesa a najdu ten správný kořen, a uvidíte. Dostanu Jennie. No, všichni jeho kamarádi v docích si z něj dělali legraci. Ale on brzy začal kolem stolu nechávat malé sladkosti a Jennie je jedla, když byl dost daleko, aby to neviděl. Samozřejmě nesnědla všechny najednou, to ne, ale za několik měsíců se za něj provdala. A pak, když ji měl ve své moci, zacházel s ní hodně špatně, téměř ji vyhladověl k smrti. Pracoval i na jejích příbuzných - a že jich bylo hodně. Vzali si ho k sobě, že se o něj postarají, a od té doby jsme ho už neviděli.30. března


Myslel jsem, že jsem se ve Wisconsinu něco naučil, ale stalo se znovu to samé. Nechal jsem kluky samotné na břehu jezera v národním parku a šel jsem hledat skinwalkery - jako byl Ichi. Jenže tentokrát si skinwalker na sebe vzal podobu strážce parku, kterého zabil. Málem jsem přišel o kluky, protože uvěřili uniformě. Pořád jim ještě při lovu nemůžu úplně věřit. Sejmul jsem ho. Pro Deana to musí být těžké, protože jednou nebudu poblíž a na něm bude, aby dával pozor na svého bratra. Je to drsňák. Myslel jsem, že to pro něho bude těžké, je mu jen třináct, ale Dean by mi dokázal nakopat zadek na šest způsobů.


27. dubna


Procopius, Tajná historie, Justician:

A někteří z těch, kteří byli s Justicianem v paláci pozdě v noci, muži, kteří byli čistého ducha, mysleli, že viděli podivnou démonickou formu, která zaujala jeho místo. Jeden muž řekl, že císař náhle vstal ze svého trůnu a procházel se kolem - nikdy nebyl zvyklý moc dlouho sedět. A okamžitě Justicianova hlava zmizela, zatímco zbytek těla se pohyboval jako příliv a odliv. Načež pozorovatel vyděšeně vstal a přemýšlel, jestli ho jen klamou oči. Ale v té samé době viděl, jak se zmizelá hlava vrátila a zase se připojila k tělu - tak podivně, jak ho opustila.

Další říká, že stál vedle císaře, zatímco on seděl, a najednou se mu obličej změnil na beztvarý kus masa, kdy ani oči, ani obočí a ani jiný charakteristický rys nebyly na svých místech. A za chvíli se mu zas vrátil jeho přirozený vzhled. Tyto případy nejsou psané přímo těmi, co to zažili, ale těmi, co to slyšeli od mužů, kteří tyto podivné události v té době viděli.

Také říkají, že určitý mnich, velmi oddaný Bohu, šel pouští do Konstantinopole prosit o milost svých sousedů, kteří byli pobouřeni nad tou vytrvalostí. A když tam dorazil, neprodleně si zajistil audiencu u císaře. Ale když se chystal vstoupit do jeho komnat, zarazil se na prahu a ustoupil. Načež ho eunuch, který ho doprovázel, vybídl, aby pokračoval. Ale on neodpověděl ani slovo a zapotácel se jako člověk, který dostal mrtvici. A když za ním někteří chodili a ptali se, proč tak jednal, řekl jim, že viděl na trůně sedět Krále ďáblů a bylo mu jedno, jestli se s ním setká a požádá ho o laskavost.


2. května


Sammymu je dnes devět. Jeho loňské narozeniny jsme strávili v Albuquerque a unikali jsme peklu. Tento rok jsem málem přišel o oba chlapce kvůli skinwalkerovi. Oba se snaží, ale mají se ještě hodně co učit.


11. května


Tohle je seznam bytostí, které mohou měnit svůj tvar dle libosti nebo podstupují opakující se proměny.


(A v tomto případě se s Johnem moje "výzkumy" shodují! TADY ;-))17. května


Tohle by bylo naše čtrnácté výročí. Slonovina.


21. června


Včera v noci se Sammy probudil uprostřed noci a řekl mi, že se bojí něčeho ve skříni. Šel jsem se podívat. Ve skříni nic nebylo, ale už jsem viděl příliš, abych věřil, že tam něco mohlo být. Tak jsem dal Sammymu pětačtyřicítku a řekl mu, že až příště uvidí tu věc ve skříni, ví, co má dělat. Nemyslím si, že vyhraju nějaké ocenění od rodičovské organizace, ale Sammy už spal pět nocí bez nočních můr. Někdy je pětačtyřicítka pod polštářem všechno, co potřebujete.

Daniel říká, že upíři nemohou měnit svůj tvar. Říká, že je to všechno výmysl Bram Stokera.


2. listopadu


Mary je mrtvá devět let. Devět let jsem na téhle výpravě a nashromáždil jsem tolik věcí, že si potřebuju pronajmout skladovací prostor.
9. prosince


Všem je dobře známo, že existuje určitý druh kamene - magnetovec - který přitahuje železo. A že diamant svou přítomností tuto schopnost magnetovce ruší. Tak i jantar, když se prudce tře a zahřeje, nakreslí na něj stonky. Kámen Asbestus jednou vzplane nebo trochu zaniká. Smaragd září ve tmě. Kámen Aetites je především kladen na mladé ovoce žen nebo rostliny, posiluje je, ale způsobuje i narkózu a potrat. Jaspis zapáchá jako krev. Malý rybí Echeneis zastaví lodě. Reveň vypuzuje choleru. Camelion vypaluje játra, přivolává přeháňky a hromobití. Kámen heliotrop oslňuje zrak a svému nositeli způsobuje neviditelnost. Kámen Lyucurius ruší iluze před očima. Vůně kamene Lypparis obdobně odhání bestie. Kámen Synochitis přivádí pekelné přízraky, kámen Anachitis dokáže ukázat představy bohů. Ennecis je pokládá pod sny. - Agrippa

Magus: Pak je tu pyrophilus z červené směsi, který uvádí Albertus Magnus, že ho zmiňuje Aesculapius v některém ze svých listů Octaviovi Caesarovi. Říkají: "Je to určitý jed, tak intenzivně chladný, chrání srdce člověka před spálením. Takže pokud bude položen do ohně na jakoukoliv dobu, změní se v kámen, který se pak nazývá pyrophilus."


Translation © 2013 by Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 janča janča | 28. ledna 2013 v 10:56 | Reagovat

Jé, další část, díky moc. :-)

2 Koala Koala | 28. ledna 2013 v 15:05 | Reagovat

Je to skvělý čtení ;-). Nejlepší část jak John říkal, že Dean by ho nakopal na třináct způsobů :-P

3 Syd Syd | Web | 28. ledna 2013 v 20:08 | Reagovat

Jo, Deana se nevyplácí naštvat - ani jako malýho... a už vůbec ne jako velkýho :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama