18. kapitola - Chutná jako kuře

29. července 2016 v 20:28 | Syd |  Bobby Singer's Guide to Hunting

Chutná jako kuře
Lidi, moje paměť skutečně jede. Vidím záblesky věcí, kterých jsem si vědom, ale taky vidím věci, kterých ne. Právě jsem měl vizi, jak Rufus zápasí s varanem komodským... kdy se to stalo?

Počkat.

Správně. Osmdesátá léta. Pamatuju si to. To je skutečně dobrý, měl bych to zapsat, než to zapomenu.

Víte, někdy je tato práce strašná. Někdy je opravdu strašná. A někdy jste na lovu naguala.

Nagualové jsou středoameričtí kryptidi, kteří jsou známí migrováním na daleký sever - třeba do Kansasu a Colorada - v případě dobrého počasí. Dávají přednost horku a dusnu a na rozdíl od jiných tvorů fungují ve dne i v noci. Jejich trik je v tom, že většinou splynou s lidmi, když nejsou ve svých zvířecích formách. Jsou to vzdálení bratranci měničů, vlkodlaků a skinwalkerů - všichni mají schopnost měnit tvary, ale nagualové jsou mnohem rozmanitější než skinwalkeři a vlkodlaci... mohou transformovat i do různých zvířat. Záleží na jejich osobnosti, myslím, ale slyšel jsem, že se jeden měnil v hada, jeden na ptáka, jeden na psa (i když by to mohl být jen špatně určený skinwalker).

Nagualové mají mírně odlišný modus operandi od skinwalkerů - zabíjejí lidi, ale raději se krmí ve své nativní zvířecí formě. Pokud jsou had, jedí myši, když jsou pták, jedí červy. Máte představu? Nagualové nejsou nebezpeční svými stravovacími návyky, ale pro jejich způsob plození.

Nagual a další nagual se mohou setkat, zamilovat, mohou chtít mít spolu roztomilé modrooké děti a vše je krásné, dokud si neuvědomí, že ta část s "ptáky a včelami" nefunguje... protože oni jsou doslova pták a včela. Mohou se o to pokusit, ale to se nestane. Samice naguala může otěhotnět ve své lidské podobě, ale jakmile se změní do své zvířecí podoby, potratí. A jejich transformace nejsou dobrovolné. Dříve či později, ztratí své dítě.

Tak, aby zvýšili populaci, musí rekrutovat. Je to hodně podobné upírům. Pokud chtějí dítě, musejí ukrást jedno lidem a změnit ho.

Když zmizelo několik dětí v oblasti Phoenixu, Rufus a já jsme měli případ. Několik faktorů nás dovedlo k přesvědčení, že by do toho mohla být zapojená rodina nagualů. První zmizela dívka, která našla leguána za jejich domem a přinesla si ho dovnitř. A když byla unesena, únosce vzal s sebou i leguána. Nezdálo se, že by se někdo obtěžoval brát i ještěrku uprostřed únosu, takže jsme si začali myslet, že možná ještěr mohl být ten únosce.

Lovili jsme tu věc ve třech státech, než jsme uslyšeli policejní rádiové hlášení o odstaveném vozidle na pouštní silnici - jednalo se o starý vůz, byl prázdný až na ještěrky, pár koček, dva havrany, koalu a kočkodana. Znělo nám to, jako bychom honili celou smečku nagualů, která už proměnila ukradené děti.

Zde je nejdůležitější část příběhu: jakmile jste pokousáni nagualem v jeho zvířecí podobě, stanete se jedním z nich během jednoho dne. Existují způsoby, jak zastavit transformaci, ale pouze tehdy, pokud se dostanete k oběti před tím, než se změní. Vzhledem k tomu, že děti již byly změněny, byly z nich monstra. Nebylo nic, co bychom pro ně mohli udělat - kromě toho jim zabránit, aby udělali totéž někomu jinému. Zní to krutě, já vím, ale není jiný způsob. Kdybych byl nucen být pásovcem půl svého života, chtěl bych, aby to všechno skončilo. Pronto.

Když jsme se dostali do auta, ještěrka a koala se statečně pokoušely použít hever a vyměnit spálenou pneumatiku. Jak jsem řekl, nagualové se nemohou měnit dle libosti, takže když uvíznou ve své zvířecí formě, mají smůlu. Mysleli jsme, že to bude rychlý případ a že si půjdeme dál po svých, dokud situace nezačala být divná.

Rufus vytáhl svůj Desert Eagle na koalu, která byla nejpodivnější. Nikdy jsem nic podobného neviděl a to už jsem viděl dost podivného. Jak mluvil k té věci (říkal tomu: ustup od toho heveru, jestli se nepletu), já prohledával vnitřek auta. Ti dva havrani uletěli a já jsem je honil. Vystřelil jsem po nich několik kulek, možná jsem i nějakého z nich trefil, ale oba uletěli pryč. Pak jsem slyšel Rufuse zařvat: "Ta zatracená věc mě kousla!"

Obrátil jsem se za zvukem a viděl jsem ho, jak zápasí s gigantickým komodským drakem - musel být na chladném asfaltu pod autem. Ukousl si kus z Rufusovy paže a ten dost ošklivě krvácel. Párkrát jsem vystřelil (použil jsem stříbrné kulky - pro jejich bratrance vlkodlaky a měniče je stříbro jediná věc, která je bolí) a podařilo se mi draka složit. Zbytek zvířat se najednou zbláznil, to jsem nikdy neviděl. Rufus i já jsme stříleli jako blázni a sejmuli jsme celou smečku, minus ty dva havrani (z nichž jeden, přísahám bohu, mě posral, když jsem na něj střílel).

V tom chaosu jsem si ani nevšiml, že mě koala poškrábala. Ty věci vypadají jako mazlivá a přátelská zvířátka, ale jsou to zubaté potvory - do posledního z nich.

Rufus i já jsme byli nakaženi. Měli jsme se oba proměnit na nagualy na konci dne, kdybychom nic neudělali. To je místo, kde přijde ta strašná část...

Jediný lék na jed nagualů je sníst maso toho naguala, který vás kousnul. Pro Rufuse to byl komodský drak. Pro mě to byla hloupá koala. Ale tady je ten problém, když zemřou, napůl se přemění a uvíznou mezi svými dvěma formami. Napůl člověk, napůl zvíře. Polovina daňový právník, polovina komodský drak. Polovina hippie dítě, polovina koala.

Museli jsme je sníst.

Nejstrašnější jídlo mého života a to už jsem vám říkal o mořských řasách.

Takže pokud se ocitnete ve stejné situaci, udělejte to nejlépe, jak můžete - jako Rufus a já. Dostali jsme se do kuchyně, jakmile to šlo, a uvařili si něco, co se nejvíce podobalo gurmánskému jídlu, jak jen to je možné s nagualským základem.


Tady je recept:

Elegantní tvor s příšernou bramborovou kaší

Musíte sníst celé monstrum. Je nám líto, neexistuje způsob, jak to obejít. Ale pravdou je, že to opravdu chutná jako kuře, pokud to uvaříte tak akorát. Pokud budete mít někdy čas nazbyt a nebudete mít po ruce příšeru, stačí nahradit kuřecími prsy a starou dobrou slepičí polévkou - a budete mít hody, které by zapůsobily na každou dámu. První jídlo, co jsem kdy uvařil pro Karen. Pokud to bylo dost dobré pro ni, je to dost dobré pro vás.

Ingredience:

2 celá nagualí prsa, bez kůže a vykostěná
8 plátků ementálu
1 šálek zahuštěné polévky z příšery (návod níže)
1/4 šálku suchého bílého vína (nebo whisky, jestli je to všechno, co máš)
2 šálky kořeněné strouhanky (já používám Wonder Bread)
1/3 šálku rozpuštěného másla

1. První krok: zabijte toho zatraceného tvora. Pokud vám uteče, hoňte ho. V opačném případě pokračujte a nahraďte ho kuřetem a modlete se. Mohlo by to pro vás být poslední lidské jídlo. Zvlášť pokud se máte proměnit v koalu a budete jíst eukalyptus po zbytek svého života.

2. Jakmile se ujistíte, že je ta věc mrtvá, rozsekejte ji. Dejte prsa stranou. Umístěte zbytek do velkého hrnce a zalijte vodou. Nechte povařit po dobu jedné hodiny, pokud budete mít čas. Pokud začínáte pociťovat účinky jedu, stačí půl hodiny, ale ztratí to trochu chuť.

3. Chcete-li hustší polévku, udělejte základ z masa a kostí a dejte 1 a 1/2 šálku vývaru do středně velkého hrnce; přiveďte k varu. Přidejte 1/2 šálku plnotučného mléka nebo smetany a dochuťte. V misce ušlehejte další šálek mléka nebo smetany a 3/4 šálku mouky. Přidejte do vroucí směsi a dále rychle míchejte, dokud se směs opět nezačne vařit a nezhoustne.

4. Vložte prsa do keramické zapékací misky a navrch položte plátky sýra. Kombinací polévky s vínem zalijte sýr. Smíchejte strouhanku a máslo a přelijte přes naguala, sýr a omáčku.

5. Pečte při 350 stupních po dobu jedné hodiny. Když se peče, připravte brambory a omáčku.


Příšerná bramborová kaše

Oloupejte a nakrájejte jednu libru yukonských zlatých brambor. Dejte do velkého hrnce s vařící vodou. Vařte doměkka, asi třicet minut. Tady je to místo, kde se to může stát trochu chaotické. Zatímco brambory vaříte, použijte ponorný mixér a rozmixujte zbývající kusy naguala. Kost by měla být natolik změklá, abyste to mohli zamíchat, aniž by se vám udělalo špatně. Je to jako dělat jídlo pro dítě. Mixovat to a předstírat, že je to jablečný kompot. Když je vše dohladka, jak to jen jde, vraťte hrnec zpět a přiveďte k varu. Bude to dost silné a chutné. Za normálních okolností bych nechal ještě plechovku smetany do houbové polévky, ale pokud nemáte, mléko bude stačit. Když jsou brambory hotové, rozmačkejte je a přidejte tolik másla, soli a česneku, kolik můžete. Vytáhněte naguala z trouby, přikryjte ho poklicí a duste v omáčce. A říkejte sami sobě, že je to kuře.Translation © 2016 by Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sima Sima | 1. srpna 2016 v 15:33 | Reagovat

Tak už asi prišli Vianoce. Toľko dobrého čítania naraz :-)
Veľká vďaka.
Veľká škoda, že neuvidíme ako sa tvárili Bobby a Rufus nad "gurmánskym" jedlom.

2 supernatural-cz supernatural-cz | 2. srpna 2016 v 21:08 | Reagovat

[1]: Jsem se nějak rozjela, co? :-D Nevím, nějaká slabá chvilka... ale musím toho využít, dokud mám teď čas ;-)
Ale pomalu se už chýlíme do finále :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama