22. kapitola - Omaha

9. srpna 2016 v 16:22 | Syd |  Bobby Singer's Guide to Hunting

Omaha
Nemohu se tomu už dále vyhýbat. Mám pocit, že celý můj život se rozbíjí jako věci, které jsem rozbil, když jsem byl malý, a jsem stále zmaten věcmi, které jsem dělal minulý týden. Byl jsem na skautském výletě a lovil skinwalkera. Ne, to je... to nedává žádný smysl. Musím sepsat věci, které stále ještě smysl mají.

Omaha. Byl jsem v Omaze s Rufusem na stopě něčeho drsného. Jezdili jsme spolu už dost dlouho na to, abychom věděli, co zvládneme a s čím budeme potřebovat pomoci. A tohle byl případ, kde jsme potřebovali zálohu.

Zavolali jsme obvyklým podezřelým: John Winchester, Martin Creaser, Daniel Elkins, ale nikdo z nich zrovna nemohl. To, co jsme honili, zabilo čtrnáct lidí v pěti dnech. Nebo to byly čtyři osoby ve dvou dnech? Chybí mi určité kousky. Chybí mi velké kusy, opravdu. Jediné, co vím, je, že pokud bychom nešli po té věci, další lidé by zemřeli a jejich krev by byla na našich rukou.

Jsem hrdý na to, co dělám. Pomáhat lidem, dělat svět lepší a bezpečnější a méně... zla. Ale nejsem hrdý na to, co jsem udělal tehdy.

Zavolal jsem Rufusově dceři. Vyrostla v nezávislou mladou ženu a protože už věděla o naší práci, neviděl jsem žádnou škodu na tom, že se jí zeptám, jestli by nám nemohla pomoct - jen ten jeden den. Nežádal jsem jí o lovení. Jen jsem jí požádal, aby držela zbraň nebo střílela a držela se mimo palebnou linii, všechno, co jsme potřebovali, byla hlídka. Nebo... řidič? Vím, že bych ji nevystavil nebezpečí. Nemohl jsem, protože jsem věděl, že byla všechno, co Rufus měl. On a jeho většinou znovu ex-přítelkyně nikdy nebyli spřízněné duše, nikdy by nezestárli společně. Jeho dcera s ním byla i přes to všechno. Byl by jí zavolal každý den z cesty, aby jí řekl, co viděl. Mohl se jí svěřit a já záviděl... Myslím, že to je důvod, proč to teď všechno říkám.

Když přišel čas, abychom se pohnuli, byla tam. Neměl jsem čas to říci Rufusovi předem a on zuřil. Téměř z celé té věci odešel, ale...

Odešel?

Nebo jsem to jen všechno obrátil?

Na konci dne jsme Rufus a já zabili svou kořist, ale nestihli jsme to dřív, než ta příšera zabila jeho dceru. Nevinná přihlížející byla chycena uprostřed situace, ve které se nikdy neměla ocitnout.

Po tom si šel Rufus svou vlastní cestou. Vrátil jsem se do Sioux Falls do dobrovolného exilu. Neměl jsem pocit, že bych se měl nějak dál snažit chránit lidi, když ani neochráním dítě svého partnera. To bylo naposledy, co jsem byl regulérně na cestě. Od té doby jsem o sobě a svém domě smýšlel spíše jako o velitelském stanovišti pro lovce a pomoc na telefonu. Dal jsem se do nepoctivého důchodu. Byl jsem vděčný za to, že hantaa neviděli, čím jsem se stal.

Nechal jsem ji zabít. Ten den jsem udělal svět mnohem horší.Translation © 2016 by Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sima Sima | 10. srpna 2016 v 10:04 | Reagovat

Au, vždy ma zaujímalo, prečo sa Bobby a Rufus rozišli a toto je teda dôvod ako hrom a veľmi smutný :-(
Vďaka za ďalšiu kapitolu.

2 Best essay writing service Best essay writing service | E-mail | Web | 8. září 2016 v 11:07 | Reagovat

Really very sad. Thanks for the next chapter..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama