23. kapitola - Zesnulí

28. listopadu 2016 v 21:03 | Syd |  Bobby Singer's Guide to Hunting

Zesnulí
Ztratil jsem tolik přátel v průběhu těch let. Pravděpodobně jediný důvod, proč jsem ještě úplně nezešílel (řekl bych, že spíš ještě před tímhle vším, protože většina lidí by definovala nepamatování si poloviny svého života jako šílené), je ten, že o tom mnoho nepřemýšlím. Je něco opravdu smutného na té poslední generaci. Téměř každý je mrtvý. Jsem nejstarší lovec, co znám. Jsem jediný, kdo si pamatuje starý způsob, jak dělat věci, neřeším internet a Facebook. Samuel Campbell, dědeček Sama a Deana, který byl přiveden z mrtvých za důvodů, které jsou příliš komplikované na vysvětlování, byl stejný jako já. Nedokázal ani vyslovit USB port. Jako bychom byly ze stejného těsta, až na to, že já jsem já a on byl celkem zatracený bastard. A teď je mrtvý, už podruhé. Vidíte, jak to chodí?

Karen. Řekl jsem o ní už vše, co jsem mohl. Chybí mi každý den.

John Winchester. Měl jsem spoustu problémů s tímhle mužem, většinou s tím, jak se staral o své děti, jako by byly taška, kterou tahá od lovu k lovu, ale vím tohle: John byl dobrý lovec a jedním z těch slušných kluků, o kterých jste věděli, že by vás nikdy nebodli zezadu. Neodradilo mě to však od toho, abych do něj napálil brokovnicí náboj se solí, když jsem ho viděl naposledy. Ale co je jedna skvrna násilí mezi kamarády? Dal bych cokoliv, abych dostal Johna zpátky, i kdyby jen kvůli Samovi a Deanovi. Ti chlapci už v životě ztratili tolik, ztráta táty byla jen hrozná třešnička na příšerném dortu.

Ellen, Bill a Jo Harvelleovi. Nikdy jsem Billa neznal tak dobře, ale s Johnem si byli dost blízcí. Spolupracovali při lovení pokaždé, když jeden z nich měl pocit, že bude potřebovat trochu přidat na síle. Ten příběh skončil tragédií, kdy byl Bill na lovu s Johnem a Billa zabili. Ellen to Johnovi nikdy odpustila. Bill měl dítě, Jo, a ta holka potřebovala svého otce.

Možná by se pro Jo věci staly jinak, kdyby její otec žil. Rád bych si myslel, že by nikdy nešla lovit, bez ohledu na to, jak moc chtěla jít v jeho stopách. Je to práce pro lidi, kteří nemají jinou možnost, a ta dívka měla tolik jiných míst, kam by v životě mohla jít. Vím, že Ellen dávala trochu vinu Samovi a Deanovi za to, že Jo nastoupila s brokovnicí s kamennou solí, ale opravdu to nebyla jejich vina. Oni prostě dělali to, co dělali, a ona chtěla být součástí toho všeho. Mohl za to její táta - to on ji neměl vystavit tomu všemu. Co si myslel? Nechat holčičku, aby se dozvěděla o všech strašných věcech, které chodí ve tmě, to je to, před čím má táta své děti chránit. Chlapce i děvčata.

Jo chtěla být lovcem tak moc, až ji zabili. Já... já vím, po tom, co jsem právě řekl o Rufusovi a jeho dceři, nejsem ten, kdo by měl co mluvit. To je důvod, proč se cítím tak špatně kvůli Jo. Myslel jsem, že jsem se naučil zatracenou lekci, ale já ne. Musel jsem vidět dvě děti umírat, abych to zjistil. Máte-li děti, jděte do důchodu. Potřebují víc než svět.

Ellen - to byl kus práce. Myslím to ale v tom nejlepším. Ta žena byla tvrdá jako hřebíky, ale přesto sladká jako šálek cukru. Když zemřela (ona a Jo se obětovaly, aby daly Samovi a Deanovi šanci chytit Lucifera, jen ten plán selhal), byl jsem na tom špatně několik týdnů. Některé věci prostě nejsou fér a tohle byla jedna z nich. Jsme ti hodní. Měli bychom být na vrcholu. Takhle to je ve filmech, tak by to mělo být i v reálném světě. Ale viděl jsem dost hrdinů, které roztrhali, abych věděl, že jsou i časy, kdy vyhrajou padouši. Konec Imperium vrací úder, víte, to je pravda. To je svět. Nemůže být pořád Návrat Jediho. Už to dává smysl? Ellen a já jsme byli poslední generace a teď je pryč. Martin Creaser se nepočítá, je potrhlý jako... cvok. Bože, já už nedám dohromady ani větu.

Rufus Turner. Už jsem vám řekl dost o času s Rufusem a o tom, jak jsme se rozešli, ale neřekl jsem, jak zemřel. Posledních několik měsíců jsme řešili očistec. Víte, očistec je jako nebe nebo peklo, druh alternativní existence, paralelní k té naší, ale kde je nebe naplněno dušemi spravedlivých a peklo je naplněno vrahy a lidmi, kteří mluví u filmů, očistec je plný příšer. Myslím, že v očistci nejsou považovány za zrůdy. Když tvor zemře (upír, rougarou, cokoliv), jeho duše nejde nahoru nebo dolů, jde stranou. Duše jsou neuvěřitelně silné, jsou jako nebeská munice. Nebe i peklo je chtějí, aby si udrželi svou pozici v zápase o osud země nebo zničili všechno dobré. Pokud nebe nebo peklo dostanou svými pařáty na duše v očistci, mohou zvrátit válku, možná ji dokonce ukončit. Síly, které se v pekle pokusily o otevření očistce, naštvaly ty, co to měli na starosti - ten, kdo vytvořil všechny příšery, si říká "Matka všech" nebo Eva. Eva přišla na zem a... nebyla s námi lovci spokojena, protože jsme zabili tolik jejích dětí v průběhu let. Nastražila na nás past a obrátil nás proti sobě. V chaosu byl Rufus pobodán. Snažil jsem se mu říct, že mi je líto, co se stalo v Omaze, ale on mi to nedovolil. Šel do hrobu a konstatoval, že... mě za to nenávidí. Myslím, že měl na to právo. Doufám, že odpočívá v pokoji.

Adam Milligan. Nevlastní bratr Sama a Deana měl rychlý konec. Ještě předtím, než se s ním dokonce setkali, byl už Adam mrtvý, zabit ghúly. Když Dean během Apokalypsy neřekl ano Michaelovi, Michael nařídil Zachariášovi, aby vytáhl Adama z mrtvých. On byl přiveden zpátky do života, jen aby se stal figurkou ve hře Michaela, který neměl v úmyslu použít Adama jako nádobu, jen chtěl vyprovokovat reakci u Deana. Když mu Dean stále říkal ne, neochotně Michael přijal Adama jako nádobu a Adam skončil v pasti v pekle s Michaelem a Satanem. Muka, kterými ten chlapec musí projít, si neumím ani představit.

Ash. Génius, i když byste to do něj nikdy neřekli. Zemřel, když vyhořel motorest Harvelleových. Odešel příliš mladý, jako Jo.

Pamela Barnes. Proč ti, co dobře vypadají, vždy zemřou?

R.C. Adams, Jed Thurnby, Carl Moore, Olivia Lowry. Všechny zabilo Povstání svědků. Jako kdyby lovci měli nějakou vinu na tom, že nezachránili všechny lidi.

Isaac Foster. Zabit démonem obžerství. Jeho dítě bylo zabito démonem, když on a Tamara, jeho žena, byli na lovu. Doufejme, že je teď se svou dcerou. Doufejme, že si myslí, že to všechno za to stálo.

Daniel Elkins. Muž, který se podílel na zániku upírů, zabit upíry. Ironický způsob, jak odejít, ale neměl jinou možnost. Řekl mi, že je více než jedna příležitost, kterou zná, jak jít dolů krvavý, a měl pravdu.

Caleb Johnson. Zabitý Meg Mastersovou. Nikdy jsem ho nepoznal tak, jak bych měl, ale byl to zatraceně dobrý lovec.

A pak je tu celý Campbellův klan - Samuel, Mark, Gwen, Christian a několik dalších. Před rokem jsem neznal žádného z nich. Přišli do mého života a opustili ho stejně rychle, každý z nich je mrtvý. Celý lovecký odkaz zničen. Pokud je mi známo, tak Sam a Dean jsou konec linie... a nemyslím, že by měli v dohledné době děti, pokud vůbec. Protože pokud ano, doufám, že budou dělat něco lepšího, než pokračovat v lovu.

Něco mi říká, že oba chlapci Winchesterovi budou stále na lovu a že se jejich jména přidají do tohoto seznamu a že ten den přijde příliš brzy.Translation © 2016 by Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama