Bone Key - Druhý prolog

18. března 2017 v 11:51 | Syd |  Bone Key

DRUHÝ PROLOG
Před šesti měsíci...


Démoni se shromáždili.

Azazel jim řekl, že se to stane brzy. Ne každý Azazelovi věřil, samozřejmě. Přes všechnu svou sílu, když byl ještě démonem, a démoni lžou, nikdo nevěděl, že je lepší než démoni samotní. A i kdyby nelhal, ne všichni pekelníci byli přesvědčeni, že ten starý parchant bude schopen je vytáhnout.

Někteří si mysleli, že plán je příliš spletitý - kazila ho spousta dětí a to jejich věčné soutěžení o to, kdo bude nejvíce hoden vést Azazelovu armádu.

Některým z nich se nelíbil plán zejména proto, že vyzval člověka, aby je vedl. Ano, byl to člověk, i když ho osobně Azazel vybral, stále to byl člověk. Většina démonů už dávno ztratila ohledy k lidstvu, které kdysi měli, a ti, kteří měli nějakou matnou vzpomínku na svůj čas na smrtelné rovině před tím, než byli posláni do pekla, se na tu dobu taky neohlíželi s láskou.

Ale mnozí v Azazela věřili. Byli ochotni mu věřit, když to bude znamenat, že se dostanou ven. Byli ochotni rozvrátit svůj postoj k člověku, když to bude znamenat dostat se ven. Oni by stáli tady na okraji brány a čekali, čekali, čekali, tak dlouho, dokud by to neznamenalo dostat se ven.

Bránu tam dal člověk, který byl pravděpodobně nejvíce nenáviděný tímto druhem: Samuel Colt. Lovec, který si vyrobil pistoli, která mohla zabíjet démony, nejen je posílat zpět do pekla, což by bylo jistě dost špatné, ale ve skutečnosti je dokázala úplně zabít. A ten, kdo postavil Ďáblovu bránu, která držela cestu mezi zemí a peklem uzavřenou, nutil démony vstoupit na smrtelné pláně jemnějšími způsoby.

Většina démonů byla příliš líná, příliš neschopná nebo příliš hloupá, aby objevili jemné únikové cesty. Nebo se prostě nechtěli zabývat dohodami, kde museli dodržovat přesné podmínky kouzla, které je povolalo, a dotyčný, který je přivolal, měl pak moc je omezovat.

A tak se shromáždili.

A čekali.

Colt z nějakého důvodu zkonstruoval bránu tak, aby mohla být otevřena pouze pistolí. A nyní, po věčnosti čekání, kovově zařinčela po celém pekle pistole, která byla vložena do železné brány.

Démoni křičeli a jásali a pohnuli se. To bylo ono, to byla svoboda, konečně! Volně se pohybovat po zemi, volně působit zmatek.

S kvílením stoletých pantů se brána rozlétla.

Svoboda! Plazili se ven, běželi, letěli. Někteří se drželi zpátky a připomínali si, že Colt také obklopil bránu železným pentagramem, ale Azazel měl plán - pentagram rozbije člověk, který je povede. (Další důvod pro ty, kteří měli víru a ukazovali na pochybovače, proč bylo moudré, že Azazel vybral člověka.)

Ale nebyl tu žádný člověk, který by je vedl. Žádné příkazy nedostali, žádné rozkazy, žádné instrukce, nic.

Byli skutečně svobodní.

Démoni byli rozptýleni devíti větry, Azazelův plán byl zapomenut, když byli opilí vědomím, že jsou na zemi nespoutaní a mohou si dělat, co chtějí...Translation © 2017 by Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama