Bone Key - První prolog

18. března 2017 v 11:49 | Syd |  Bone Key

PRVNÍ PROLOG
Před dvěma sty lety...


Vrchní kněz seděl v kánoi, když chlapec vesloval k posvátnému ostrovu.

Kmen Calusa tento ostrov vytvořil uprostřed mnoha přírodních ostrovů. Stejně jako své domovy a nástroje, vystavěli ostrov z mušlí, které jim dala voda. Voda jim také dala jídlo a dopravu.

Nyní byl posvátný ostrov jedním z mála zbývajících útočišť. Kdysi to bylo místo, kde se shromažďovali bojovníci, kde bylo plánováno jejich úsilí a zde jim také žehnali Tři bohové.

Byly chvíle, kdy hlavní kněz uvažoval, jestli je Tři bohové neopustili. Nevydržel však takové rouhání dlouho. Ale když sledoval, jak vůdce, jeho jediný syn, chřadne, bylo to těžké. Aby jim alespoň Tři bohové odpustili, dali jim Calusové již hodnotné dary.

Jeho syn mohl brzy zemřít. Pokud si ho nevzala nemoc nepovolaných, jako jejich válečného náčelníka, pak by mohli Creekové nebo Yamaseeové. Jak se takové menší kmeny báli mocných Calusů. Pak přišli nepovolaní. I oni se báli Calusů, kteří odmítali jejich cetky a jejich jediného boha.

Ale Creekové a Yamaseeové byli slabí, takže přijali dary nepovolaných, včetně jejich zbraní. Calusové byli kdysi obávání, částečně kvůli svým zbraním vyrobených z mušlí, které jim poskytla voda, ale kovové mušle od nepovolaných byly mocnější než ty z moře.

Nájezdy a nemoci Calusy zpustošily. Už nedokázali ochránit své přátele, jako Seminoly a Tequesty, a už nedokázali porazit své nepřátele.

Hlavní kněz věděl, že brzy budou všichni mrtví. Možná, že už v průběhu dvou sezón.

Takže potřeboval vše připravit tak, jak se on a ostatní kněží rozhodli.

"Jsme tady," řekl chlapec. Hlavní kněz vzhlédl poté, co upadl do snění, ani si neuvědomil, že už dorazili na místo.

"Pojď," řekl nejvyšší kněz, pomalu vstal a jeho staré kosti vrzaly a praskaly.

Chlapec mu pomohl vystoupit z lodi, pak vyndal velké tykve, které obsahovaly věci, které měli vzít s sebou.

Když byli na tvrdé zemi posvátného ostrova, chlapec řekl: "Řekni mi, co mám udělat."

"Stín duše a odraz duše nám jsou k ničemu," řekl nejvyšší kněz. "Daly zvířatům na souši i na moři nový život. Ale oko duše zůstává a to je to, co musíme využít." Hlavní kněz si položil dlaň na hruď. "Dnes odevzdáme naše životy tak, aby jednoho dne Calusové mohli být pomstěni."

Chlapec hrdě stál a řekl: "Já bych raději zemřel ve službě pro Calusy, než abych chřadnul díky nemocem od nepovolaných."

"Nebo byl zkrvavený zbraněmi nepovolaných?" dodal s úsměvem nejvyšší kněz. Než chlapec mohl protestovat, nejvyšší kněz ho uklidnil: "Na tom nezáleží. Tvoje odvaha je již dobře známá nám všem. To je důvod, proč si tě Tři bohové vybrali. A to je důvod, proč, když naši lidé odešli, jsme ty a já zůstali a svázali oči duší našich lidí dohromady."

Chlapec přikývl. "Jsem připraven."

Nejprve chlapec vytáhl masky. Calusalské masky zakrývaly celý obličej a byly z malovaného dřeva, otvory měly pouze pro oči, aby byla duše neomezená. Pro kněze byla maska modrá, bílá a červená, s otevřenými ústy, která symbolizovala rozhovory se Třemi bohy. Pokud jde o chlapce, jeho maska byla červená, černá a bílá, líčila divokost narozeného bojovníka.

Hlavní kněz vytáhl z tykve tři dýky a podal jednu chlapci, zbylé dvě držel ve svých rukách. Pak začal tanec a zpěv k bohům. Chlapec následoval kněze a zrcadlově opakoval jeho pohyby.

Poté, co dokončili tři kruhy, nejvyšší kněz rozřízl své levé zápěstí dýkou v pravé ruce, pak natáhl ruku a udělal totéž chlapci.

Po kývnutí hlavního kněze, on a chlapec se na sebe vrhli. Dýka v knězově pravé ruce se ponořila do chlapcovy hrudi v okamžiku, kdy se chlapcova dýka ponořila do kněze.

Hlavní kněz cítil, jak z něho uniká život, a věděl, že ho Tři bohové neopustili, protože kdyby ano, nebyly by mu poskytnuty prostředky, aby pomstil Calusy.

Až nastane ten správný čas...Translation © 2017 by Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama