Bone Key - 2. kapitola

29. dubna 2017 v 20:30 | Syd |  Bone Key

DVA
"Šťastný nový rok, chlapci!"

Sam Winchester zdvihl sklenici whisky plnou šampaňského - Bobby Singer neměl ve skříni skleničky na šampaňské - a řekl: "Šťastný nový rok, Bobby."

Jeho starší bratr, Dean Winchester, jen pozvedl skleničku a polkl šampaňské.

Sam se podíval na nevhodnou skleničku a řekl: "Nikdy jsi mi nepřipadal jako typ na šampaňské, Bobby."

Bobby se usmál pod vousy. "Jo, většinou se držím piva, ale je Nový rok. Když jsem vyrůstal, vždycky jsme měli šampaňské, zatímco jsme se dívali na to, jak vstupujeme do dalšího roku. Vždycky se ujistím, že mám láhev na konci prosince."

Sam se podíval na malý televizor v obývacím pokoji, který ukazoval obrovský dav lidí na Times Square. Mnoho z nich mělo na sobě hloupé červené kloboučky a sklenice ve tvaru číslic nového roku, uprostřed byly nuly roku 2008 jako okuláry.

Dean také zíral na obrazovku, kde se právě objevil jeden z hostitelů. "Kdo byl ten génius, který si myslel, že nahradí Dicka Clarka Ryanem Seacrestem? Byl to dobrý nápad?"

S posledním šampaňským, které polkl, Bobby řekl: "Ten muž měl mrtvici, Deane."

"To jsem pochopil - ale proč ho nahradil tenhle chlap? Chci říct, Dick Clark dělal American Bandstand. Všichni toho chlapa odmítli, protože je gay."

"No, on byl na American Idol," řekl Sam.

Dean vrhl na svého mladšího bratra žhnoucí pohled, což znamenalo, že Sam utrousil nějaký kousek popové kultury, kterou si Dean chránil a Sam se o to nestaral. "Kámo, doufám, že nechceš srovnávat podělanou Star Search s American Bandstand, že ne?"

Než by se podrobil jedné z Deanových ran, Sam neodpověděl. "Vlastně mám teorii."
Dean pozvedl obočí. "Ach, to by mohlo být dobré."

"Je dlouhodobým záměrem odstranit mozek Dicka Clarka z jeho vlastního těla a dát ho do hlavy Seacresta." Ukázal na obrazovku. "Myslím, že je tam spousta místa." Sam byl pyšný na kamennou tvář, kterou se mu podařilo udržet po celou dobu.

Bobby dodal vážným tónem: "Víš, myslím, že na to znám kouzlo."

Dean se konečně usmál.

"No, je čas," řekl Sam. "Předpokládejme, že slavíme a ty jsi Gloomy Gus*."

"´Gloomy Gus´?" Dean zavrtěl hlavou. "No, děkuji, Gomere Pyle **, ale - no, řekl bych, že nad něčím přemýšlím."

"To je vždy nebezpečné," řekl Sam suše.

"Trhni si."

Bobby, nyní už vážný, se zeptal: "A o čem, Deane?"

"O roce 2008, většinou."

Víc Dean neřekl. Ale Sam věděl.

Tohle byl Deanův poslední rok na Zemi. Sam to naneštěstí nemohl zastavit.
Dean uzavřel smlouvu s křižovatkovým démonem, vzdal se svého vlastního života a za rok půjde do pekla, výměnou za to, že ten démon přivede Sama zpět k životu. Sam sám byl smrtelně bodnut Jakeem, jedním z dětí, kterým Žlutooký démon - jehož skutečné jméno bylo zřejmě Azazel - dal psychické síly. Všechny děti byly shromážděny k zápasu, aby se zjistilo, kdo bude hoden té pocty a stane se velitelem hordy z pekla, která se chystala vstoupit na Zemi. Jake a Sam byli poslední dva.

Díky Deanově dohodě mohl Sam zabít Jakea a vzít Kolt - pistoli, která dokáže zabít démona natrvalo. Dean pak použil Kolt na Azazela. Cena však byla taková, že Dean měl jen rok života.

Sam mu byl zavázán a byl odhodlaný najít způsob, jak Deana dostat ven. Zastřelil démonku z křižovatky Koltem poté, co mu řekla, že se zodpovídá vyššímu démonovi (byla nižší?). Dokonce spolupracoval s Ruby, démonkou, která vypadala, že je na straně dobra - nebo alespoň chtěla zabít své kolegy démony - a několikrát zachránila Samovi a Deanovi zadky.

Ale oba bratři věděli, že není pravděpodobné, že Sam bude úspěšný ve svém úsilí a že s největší pravděpodobností přijde léto a Dean se bude opalovat v pekle. Dean se stále choval, jako by to byl poslední rok jeho života. Někdy to bylo až děsivé - a to i podle Deanových vysokých standardů. Sam se strašně snažil nepřemýšlet o některých věcech, kterými v posledních několika měsících Dean prošel. Někdy to mělo za následek melancholii, jako teď v Bobbyho obývacím pokoji.

Sam se obrátil k Bobbymu a řekl: "Děkujeme, že jsi nás tu nechal, Bobby."

Bobby si odfrkl. "Prosím. Vy dva jste vždy vítaní, to víte."

"Minulý týden byl klid," řekl Sam. "Od té doby, co jsme zabili ty dva bohy."

"Řekni to znovu," řekl Dean.

Sam se zamračil. "Řekni co?"

"´Od té doby, co jsme zabili ty dva bohy.´" Dean pokrčil rameny. "Jen mi to dělá radost, to je všechno. Chci říct, jak často zabijete boha? Nebo dokonce dva?"

"Dva velmi staré a velmi slabé bohy," řekl Bobby. "Jediný důvod, proč se vám to podařilo, byl, že si na ně po celá staletí nikdo nevzpomněl. Bohové jsou mocní, když v ně lidé věří. Setkáte se s Diem v temné uličce, pravděpodobně nebude metat blesky, ale před několika tisíci lety? Zlikvidoval by vás dřív, než byste se na něj podívali."

"Kámo," řekl Dean, "ty jsi drsnej."

Sam se zasmál. "Ale nechce být."

"Máš pravdu, Sammy," řekl Dean, "je dobré mít klidný týden. A teď vážně - myslíš, že v novém roce bude něco nadpřirozeného, co by mohlo přijít o kalhotky."

"Diář je volný," řekl Sam. "Je ale vytvořený člověkem. Duchové mají tendenci k přírodnějším věcem - fázím měsíce, slunovratu, rovnodennosti, postavení hvězd a takovým věcem."

"Jo, řekl bych." Dean pokrčil rameny. "No, určitě budu mít čas vypít šampaňské ze sklenky na whisky a sledovat, jak je Ryan Seacrest nudný."

"Slyšte, slyšte," řekl Sam a pozvedl skleničku.

Všichni tři dopili poslední šampaňské.

Dean položil sklenici a vydal ze sebe "ahh" jako důkaz spokojenosti a podíval se na Bobbyho. "Je čas přejít na tvrdé věci, nemyslíš?"

Bobby se usmál a zvedl se. "Od Ellen mám láhev Johnny Walker Black."

Než se Bobby mohl přiblížit ke skříňce, kde schovával dobré věci, po celém domě se rozlehlo zvonění mobilního telefonu.

Oba bratři okamžitě zkontrolovali své kapsy, ale nebylo to ani Samovovo Treo a ani Deanova flip-top melodie.

"Sakra," řekl Bobby, "to je tátův telefon."

Od smrti Johna Winchestera v roce 2006 měl Dean u sebe jeho mobilní telefon, kdyby se někdo pokusil zavolat tátu. Během několika měsíců dostali jednu nebo dvě věci, ale jak čas pokračoval, hovory se zužovaly, protože se rozkřiklo, že je jejich otec mrtvý. Po nějakém čase (když skončila smlouva), nechali telefon v péči Bobbyho. Obnovil smlouvu a předával zprávy, které se tam objevily.

Bobby vešel do zadní místnosti, kde měl telefon, a zvedl ho. O chvíli později se vrátil do obývacího pokoje. "To je pro tebe," řekl Bobby a odevzdal telefon Deanovi.

Dean se zamračil a telefon si vzal. "Haló?" Jeho oříškové oči se zvětšily a na tváři se mu objevil úšklebek. "Yaphet! Jak ti visí, kámo?"

Sam se podíval na Bobbyho. "Yaphet?"

"Bláznivá práce," řekl Bobby přesvědčivě.

"Opravdu?" řekl Dean. "Dobře. Jo, jistě, zkontrolujeme to. Budeme to tentokrát já a můj bratr. Jo, mám bratra. Sam. Budeš milovat Sammyho, věř mi. Hustej. Uvidíš." Dean vypnul telefon a stále s úšklebkem potřásl hlavou. "Lidi - to byl výstřel z minulosti."

Bobby nevěřícně zíral na Deana. Sam musel přiznat, že se mu to objevilo ve tváři. "Fakt nechceš něco dělat pro toho zhulenýho hippieka, že jo?"

Dean pokrčil rameny. "Proč bych neměl?"

"Která část ´zhulenýho hippieka´ nebyla jasná?"

"No tak, Bobby, přiznávám, že je trochu podivný, ale ten člověk se vyzná ve svých věcech."

"´Ten chlap´ si ani nemůže vzpomenout na své věci."

Když si uvědomil, že potřebuje titulky k tomuhle rozhovoru, Sam zvedl ruku. "Uh, haló? Může se k této diskusi někdo připojit?"

Dean se obrátil k Samovi. "Yaphet Básník je někdo, koho jsem znal já a táta, setkali jsme se v Key West, když jsi byl na Stanfordu."

Sam přikývl. Věděl, že Dean a jejich otec navštívili Key West alespoň jednou. Sam byl také jednou s Deanem v Key West, ale to byla práce, kdy jste si to místo nemohli ani prohlédnout, natož mluvit s jeho obyvateli. Dean, připomněl si Sam, vyjádřil velkou lítost a dokonce se o tomto Yaphetovi zmínil jako o součásti toho všeho.

Dean pokračoval: "Postával na ulici Duval, kde prodával svou poezii, a díval se na podivné věci." Utnul Bobbyho dřív, než ho mohl přerušit, a řekl: "A ano, žije v šedesátých letech. Nikdy je neopustil. A pokud se jedná o Key West, není tam zas tak zvláštní, ale jestli se tam něco děje, obvykle o tom ví."

"Jediné, co se tam děje, je něco s ním," řekl Bobby, "a jeho dýmkou."

Sam upřeně zíral na Bobbyho, stejně jako Dean.

Bobby mávl rukou a řekl: "Vy jste oba příliš mladí. Podívej, nechci ti bránit, abys po tom šel, ale možná budeš chtít počkat, až přijde skutečný případ."

"Mohlo by to být skutečné, Bobby. Yaphet říká, že v posledních šesti měsících tam jsou strašidelní lidé."

Sam zamrkal. "Od chvíle, kdy se otevřela Ďáblova brána?"

Dean přikývl. "Vždycky tam bylo víc strašidel - Key West má více strašidelných příběhů než kterékoliv jiné místo na této straně od New Orleansu. Plus podivná smrt. Dívka měla díru v krku a v ráně byla síra, podle Yapheta."

"Udělej mi laskavost, ano?" řekl Bobby. "Ověřme tuhle ´podivnou smrt´, než půjdeš dolů na Floridu?"

"Jo," řekl Dean, "protože absolutně poslední věc, kterou chci udělat, je nechat tady tu zimu a vyrazit na místo, které je známé sluncem, teplým počasím, živou hudbu a večírky."

Sam se podíval na Bobbyho. "To je argument."

"Jo?" Dean se zmateně podíval na Sama.

"Počkej chvíli, jestli se mnou souhlasíš, něco je špatně."

"Moc vtipné. Podívej, jestli je to opravdová práce, měli bychom jít. Pokud tomu tak není, bude to pravděpodobně zábavné."

"Ne ´pravděpodobně´," řekl Dean se svým největším úsměvem. "Na Key West je vždy zábava. A tentokrát to budeme moci vážně ocenit."

Bobby rozhodil ruce. "Dobře, udělejte, co chcete - ale předpokládám, že půjdete až ráno, že jo?"

Dean začal něco říkat, ale Sam řekl: "Správně."

"Cože? Same, jestli teď odjedeme, budeme mít lepší čas."

"Oba jsme pili-"

"Skleničku šampaňského a pár piv. Jsem v pohodě, už jsem řídil s více chlastem v sobě. Budu v pohodě."

Sam pokračoval, i když připustil, že Dean má záviděníhodnou vysokou toleranci vůči alkoholu. "- plus je Silvestr, takže je tu spousta bláznivých lidí, kteří řídí. Pojďme se dobře vyspat a ráno se vydáme na silnici."

"Dobře, ať je po tvým." Dean vstal. "Jdeme spát."

Sam vzhlédl k Bobbymu, který promluvil předtím, než Sam mohl položit otázku: "Pokračuj a použij počítač."

"Díky."

Bobbyho počítač byl více aktuální než Samův laptop a hlavně byl rychlejší. Sam by si rád svůj přístroj vyměnil, ale potřeboval finanční prostředky, které prostě neměl. Sotva je uživily podvody s kreditními kartami - což pro ně bylo díky federálním zákonům čím dál tím více riskantní - a schopnost Deana vyhrát v pokeru. Ve skutečnosti se právě včera večer dostal do hry s vysokými sázkami. Bobby mu půjčil peníze na vklad a Dean to všechno vyhrál. Měl královskou postupku. To jim na chvíli vystačí. Sakra, mohli by být častěji ubytováni v motelu, místo toho, aby seděli v opuštěných domech, ale neměli peníze.

Bobby samozřejmě peníze měl, protože skutečně pracoval, což mu umožnilo vylepšit si jednou za čas počítač. Singerovo vrakoviště byl prosperující obchod.

Když se Sam posadil ke klávesnici, připomněl si další důvod, proč musí najít způsob, jak zachránit bratra: Dean byl jejich živitel. Bylo to daleko od nejdůležitějšího důvodu, nebylo to ani jedno procento, ale přesto to tam bylo. Sam vlastně neměl žádné dovednosti, kterými by mohl vydělávat - ani ty právnické. Nebyl ani v polovině právnické úrovně, když pro něj přišel Dean na Stanford se zprávou o tom, že táta zmizel. Jediné, co věděl, jak něco udělat, bylo buď neužitečné pro vydělávání peněz, mimo zákon, nebo v profesích (armáda, vynucování práva), které mu byly pravděpodobně odříznuty navždy.

Samozřejmě, nezákonné chování nebylo úplně mimo otázku. V každém případě už měl za sebou několik zločinů, takže pár přestupků by sotva něco změnilo. Vrátit se na Stanford. Znal člověka, který by mu udělal falešné papíry. Byla to jistě další možnost, kterou by mohl udělat.

Ale tyhle myšlenky nechal na jinou dobu. Teď byl nucen se soustředit, něco najít na internetu a nakonec najít to, co hledal. Byla nalezena mladá žena v Key West, která se jmenovala Megan Wardová, s proříznutým hrdlem v postranní uličce.

Bobby byl Bobby, měl několik připojení do kanceláří v každém koutu země. Normálně to byly vysoce zabezpečené intranety, ale Bobbymu se podařilo to prorazit. Zřejmě Ash, nyní zesnulý počítačový génius, který se zdržoval v hospodě u Harvelleových ještě předtím, než shořela, pro něj udělal tuhle prácičku.

Sam se posunul a našel kancelář Monroe County Medical Examiner a našel zprávu o smrti dívky. Samozřejmě, že její hrdlo bylo proříznuto, ale na místě činu bylo málo krve, přestože se jí někdo trefil do krční tepna a nebylo žádné známky toho, že by tělo bylo přemístěno. Zpráva také poznamenala, jak to řekl Yaphet, že v ráně byla síra, což bylo zvláštní, protože nikde jinde nebylo po síře ani stopy.

Samovi to však divné nebylo. Spousta démonických rituálů vyžadovala krev a démoni měli tendenci nechávat všude síru.

"Bobby?" Když přišel, Sam ukázal na obrazovku.

"Jo. Dobře, myslím, že každé ráno slunce svítí na psí zadek. "

Sam nastavil všechny stránky, které našel, na tisk na Bobbyho laserové tiskárně, a pak si protáhl dlouhé ruce. "Dobře. A máme to. Díky, Bobby."

"Žádný problém. Jen doufám, že to není kachna."

Sam pokrčil rameny a postavil se. "Scénář nejhoršího případu - Dean si užije na Key West." Usmál se. "Key West už nikdy nebude stejné."

Bobby mu úsměv neoplatil. "Jo, no, buďte opatrní. Existuje důvod, proč má to místo tolik strašidelných příběhů. Na tom ostrově je spousta duchovní energie. Pokud je tam démon, který prošel bránou, mohlo by to být opravdu špatný."

Sam přikývl. "Vím. Ale máme Kolt - budeme v pořádku. Hej, už jsme čelili dvěma bohům a sedmi smrtelným hříchům. Měli bychom to zvládnout."

Bobby nezbaštil Samovu odvahu. Sam na tom v žádném případě nikdy nebyl moc dobře - to byla víc Deanova parketa. Pokoušel se být více jako Dean v přípravě na to, až bude Dean pryč, ale některé věci prostě nezvládal. Sakra, stále měl problémy zjistit, co se děje pod kapotou Impaly...

Bobby položil ruku na Samovo rameno, aby ho uklidnil, a řekl: "Drž se, Same."

Sam si nebyl jistý, jestli se Bobby odvolává na Samovu špatnou snahu nebo na jeho pokračující pokusy najít způsob, jak zachránit Deana. Možná to bylo oboje, pomyslel si. Kývl na Bobbyho, který přikývl. Pak odešel do postele.Pozn. překl.:
* Gloomy Gus je postava z jednoho starého komixu.
** Gomer Pyle je televizní postava, která se objevila v "The Andy Griffith Show" v 60. letech.Translation © 2017 by Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sima Sima | 9. května 2017 v 14:34 | Reagovat

To se mi líbí :-)
Veľká vďaka za ďalšiu kapitolu.
Bobby, bratia a dobrodružstvo... Čo viac môžem chcieť?

2 Abigail Abigail | 9. května 2017 v 21:48 | Reagovat

Ááá, ty máš něco nového! Hádej, kdo to ví :D :D Jdu si přečíst ještě začátek Andílka O:)

3 Syd Syd | 10. května 2017 v 18:30 | Reagovat

[1]: Jo, tahle kapitola se překládala raz dva ;-) Škoda, že takové nejsou všechny :-D

[2]: jůůůů! hleďme, kdo se zde taky zjevil! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama